T****** M***** D**
PetentÎn temeiul art.498 C.pr.pen. raportat la art.135-137 C.pen., admite cererea şi dispune reabilitarea judecătorească a petentului condamnat pentru: - pedeapsa de 1 an închisoare aplicată prin sentinţa penală nr. 1437/2003, pronunţată de Judecătoria Timişoara, definitivă prin decizia penală nr.421/R/2004 a Curţii de Apel Timişoara; - pedeapsa de 1 an şi 5 luni închisoare ( în care a fost revocată şi pedeapsa de 1 an închisoare aplicată prin sentinţa penală nr. 1437/2003 a Judecătoriei Timişoara), aplicată prin sentinţa penală nr. 2586/2004 a Judecătoriei Timişoara, definitivă prin decizia penală nr. 485/R/2005 a Curţii de Apel Timişoara. Dispune efectuarea cuvenitelor menţiuni, conform art.502 C.pr.pen. după rămânerea definitivă a prezentei sentinţe. În baza art.192 al.3 C.pr.pen., cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Cu drept de recurs în 10 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică azi 12.10.2011.
Amână pronunţarea pentru data de 12.10.2011.
Încuviinţează cererea de amânare formulată de către apărătorul ales al petentului. Pune în vedere apărătorul ales al petentului ca până la următorul termen de judecată să depună la dosar înscrisuri doveditoare ale plăţii cheltuielilor judiciare la care a fost obligat petentul prin cele 3 sentinţe de condamnare. Dispune recitarea martorului cu mandat de aducere. Amână judecarea cauzei la data de 05.10.2011 pentru când petentul are termen în cunoştinţă.
Încuviinţează proba testimonială solicitată de apărătorul ales al petentului şi dispune citarea martorului prin procedura obişnuită şi cu mandate de aducere, după ce avocatul va depune înscrisul din care să rezulte numele şi domiciliul martorului propus. Dispune efectuarea unei adrese către Biroul Executări Penale din cadrul Judecătoriei Timişoara pentru a comunica copie de pe sentinţa penală nr.1437/2003, cu menţiunea datei şi a modalităţii rămânerii definitive. Pune în vedere apărătorul ales al petentului ca până la următorul termen de judecată să depună la dosar înscrisuri doveditoare ale plăţii cheltuielilor judiciare la care a fost obligat petentul prin cele 3 sentinţe de condamnare. Amână judecarea cauzei la data de 07.09.2011 pentru când petentul are termen în cunoştinţă.