C**** K****
ReclamantJ**** M*****
ReclamantM***** E**
ReclamantC****** L***** P***** S********* D******** D* P********** P****** A***** T********** C*** N*****
PârâtC****** J******** C*** P***** S********* D******** D* P********** P****** A***** T**********
PârâtRespinge cererea formulată de reclamantele C**** K****, J**** M***** MULER EVA,în contradictoriu cu INSITUŢIA PREFECTULUI CLUJ, PRIN PREFECT, ca fiind formulată împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Respinge petitul 1 al cererii având ca obiect acţiune în constatare ca inadmisibil. Respinge cererea formulată de reclamantele C**** K****, J**** M***** MULER EVA,în contradictoriu cu pârâtele COMISIA LOCALĂ PENTRU APLICAREA LEGII 18/1991 CLUJ-NAPOCA, COMISIA JUDEŢEANĂ PENTRU STABILIREA DREPTULUI DE PROPRIETATE PRIVATĂ ASUPRA TERENURILOR, ca neîntemeiată. Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din data de 05.03.2015.
Hotarare 2466/2015 din 05.03.2015Amana pronuntarea pentru data de 05.03.2015.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 26.02.2015Amana solutionarea cauzei pentru data de 26.02.2015, sala 102, ora 9.00 , termen pentru cand : - se citeaza reclamantii si prin reprezentantul legal, cu mentiunea de a face dovada achitarii diferentei de onorar pentru expert de 1.500 lei, sub sanctiunea suspendarii cauzei in baza art.155/ind.1/C.P.C. - se citeaza paratii. Pronuntata in sedinta publica din 12.11.2014.
Incheiere de sedinta din 12.11.2014Amana solutionarea cauzei pentru data de 12.11.2014, sala 162, ora 11.00 , termen pentru cand : - se citeaza reclamantii prin reprezentantul legal, cu un exemplar din raspunsul la obiectiuni; - se citeaza paratii cu cate un exemplar din raspunsul la obiectiuni. Instanta se va pronunta asupra onorariului expertului. Pronuntata in sedinta publica din 01.10.2014.
Incheiere de sedinta din 01.10.2014Dispune preschimbarea termenului de judecata stabilit în prezentul dosar la data de 03 septembrie 2014, si fixeaza noul termen de judecata pentru data de 01 octombrie 2014, ora 08.30, sala 10, Complet C19.
Incheiere de sedinta din 02.07.2014in vederea studierii raportului de expertiza
Incheiere de sedinta din 07.05.2014- in vederea depunerii raportului de expertiza
Incheiere de sedinta din 12.03.2014Amana cauza pentru data de 12.03.2014 in vederea depuneri raportului de expertiza.
Incheiere de sedinta din 15.01.2014Amana cauza pentru data de 15.01.2014, in vederea studierii rasportului de expertiza .
Incheiere de sedinta din 30.10.2013Se va reveni cu adresa catre d-na expert Feraru Maria-Elena cu solicitarea sa efectueze şi să depuna cu cel puţin 20 zile înainte de termenul de judecată acordat la 30.10.2013, în exemplare suficiente pentru instanţă şi fiecare parte, raportul de expertiza tehnica evaluatorie avand in vedere obiectivele formulate si admise de instanta, urmand a ataşa lucrarii dovezile de încunoştiinţare a părţilor despre data, locul şi orele la care urmează a culege date necesare efectuării raportului de expertiză, conform art. 208 alin. 1 C. proc. civ.
Incheiere de sedinta din 19.06.2013Dispune darea în debit a d-nului expert Bendea Gheorghe, cu suma de 300 lei, sens în care se va comunica un exemplar al prezentei încheieri Biroului de Executări Civile din cadrul instanţei.Încuviinţează cererea de înlocuire a expertului Bendea Gheorghe şi desemnează în cauză prin tragere la sorţi pe d-na expert Feraru Maria-Elena, care va fi înştiinţată cu adresă în vederea efectuării expertizei având aceleaşi obiective. Se efectuează adresă către Biroul Local de Expertize în vederea redistribuirii onorariului expert din contul expertului Bendea Gheorghe în contul expertului desemnat, d-na expert Feraru Maria-Elena.
Incheiere de sedinta din 15.05.2013Constatând lipsa raportului de expertiză şi având în vedere că nu s-a comunicat vreun înscris din care să rezulte stadiul lucrării sau motivele care au condus la imposibilitatea predării lucrării, instanţa în temeiul art. 1081 al.1, pct.2, lit.c., C.pr.civ. va aplica expertului Bendea Gheorghe amendă judiciară în cuantum de 300 lei.Se va comunica expertului un exemplar al încheierii şi va pune în vedere acestuia că poate formula cerere de reexaminare a amenzii judiciare, în termen de 15 de la comunicare. Se dispune repetarea adresei către către d-nul expert Bendea Gheorghe, cu acelaşi conţinut de la fila 162.
Incheiere de sedinta din 06.03.2013În vederea efectuării raportului de expertiză va dispune revenirea cu adresă către d-nul expert Bendea Gheorghe cu solicitarea să efectueze şi să depună, cu cel puţin 15 zile înainte de termenul de judecată acordat la 06.03.2013, în exemplare suficiente pentru instanţă şi fiecare parte, raportul de expertiza tehnica evaluatorie având în vedere obiectivele formulate urmând să ataşeze lucrările dovezile de încunoştiinţare a părţilor despre data, locul şi orele la care urmează a culege date necesare efectuării raportului de expertiză, conform art. 208 alin. 1 C. proc. civ.
Incheiere de sedinta din 05.12.2012Admite cererea de reexaminare formulată de petenta A.I. Înlătură sanţiunea amenzii judiciare în cuantum de 300 lei, aplicată în sarcina petentei la termenul de judecată din data de 28.03.2012. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 12.09.2012.
Incheiere de sedinta din 12.09.2012