T***** I***
Petent condamnatV***** G*******
Parte vătămatăS******* C***** J******* D* U****** T** M****
Parte civilăS******* M******** M*****
Parte civilăAdmite cererea de rejudecare şi pe fond respinge cererea de anulare a sentintei penale nr. 364/2007 a Judecătoriei Mediaş , pe care o menţine , împreună cu formele de executare indeplinite . Obligă pe condamnatul/petent să plătească statului suma de 400 lei cheltuieli judiciare . Cu recurs în 10 zile de la comunicare .
Termen la data de 15 Septembrie 2011/ faţă de lipsa inculpatului deţinut în Penitenciarul Bârcea Mare, prezenţa sa fiind obligatorie; se va dispune efectuarea unei adrese către comanda penitenciarului spre a asigura transferul şi prezenţa condamnatului în faţa instanţei. Martorii Bucur şi Halasz se vor cita la adresele de domiciliu cu citaţie şi cu mandate de aducere.
În baza art. 344 Cod pr. penală, repune cauza pe rol şi redeschide dezbaterile fixând termen la data de 18 august 2011 ora 8,00, pentru când se vor cita inculpatul de la locul de deţinere ; partea vătămată V***** G*******, părtile civile Spitalul mun. Mediaş şi Spitalul Clinic Jud. Mureş , precum şi martorii Cioc Florin , Gligor Nicolae , Bucur Lucian - Gheorghe şi Halasz Pavel de la adresele de domiciliu cu citaţie şi mandate de aducere .
Având nevoie de timp pentru deliberare, amână pronunţarea asupra cauzei penale la data de 24 iunie 2011 orele 14,00.
Termen la 16 iunie pentru a se efctua adresă la Penitenciar Aiud spre a comunica data când a fost încarcerat condamantul/petent şi de la ce organ de detenţie a fost preluat.
Termen la 2 iunie 2011 în vederea administrării probei testimoniale încuviinţate privind audierea martorilor propuşi de către condamnatul/petent , respectiv Veza Gheorghe şi Vasiu Nicolae care se vor cita de la adresele de domiciliu cu citaţie şi mandate de aducere. Prorogă pronunţarea asupra cererii de suspendare a executării hotărârii la termenul stabilit.
Termen la 12 mai 2011 în vederea citării legale a tuturor părtilor din faza procesuală anterioară, ca urmare admiterii în principiu ce cererii de rejudecare a cauzei formulată de către condamantul/petent , şi în acest sens se va cita partea vătămată de la adresa de domiciliu indicată şi în continuare inculpatul de locul de deţinere cu menţiunea "prezenţa este obligatorie".