S* C** V****** S* P*** C***** R****** C***** M********* S******* S**
CreditorS* A**** E*** 2*** S**
DebitorAdmite cererea. Somează debitorul să plătească creditoarei suma de 274,73 lei, reprezentând contravaloare facturi neachitate, precum şi suma de 318,33 lei reprezentând penalităţi de întârziere, în termen de 20 de zile de la comunicarea prezentei hotărâri. Obligă debitorul să plătească creditoarei suma de 39,3 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând contravaloare taxă de timbru şi timbru judiciar. Cu drept de cerere în anulare, în termen de 10 zile de la comunicare, pentru debitoare.
Hotarare 2742/2011 din 13.09.2011Pentru continuitatea completului
Faţă de lipsa de procedură cu debitoarea, instanţa acordă termen 26.07.2011.
În vederea respectării principiului contradictorialităţii şi al dreptului la apărare, instanţa dispune citarea pârâtei cu copie de pe acţiune şi înscrisuri şi acordă termen 05.07.2011 complet C2
Faţă de lipsa de procedură cu debitoarea, instanţa acordă termen 06.06.2011, pentru când se reface procedura de citare a acesteia.
pune in vedere creditoarei sub sanctiunea 155 ind 1 Cpc, sa faca demersuri la ONRC in vederea aflarii sediului si reprezentantului debitoarei