S* L***** T**** S**
Intimat PetentI** M********
Recurent IntimatAdmite în parte plângerea contravenţională formulată de petenta S* L***** T**** S** în contradictoriu cu intimat I.T.M. Mehedinţi împotriva procesului verbal de constatare si sancţionare a contravenţiei seria MH nr. 004591/02.09.2011, pe care îl menţine sub aspectul constatării săvârşirii contravenţiilor prevăzute de art. 260 alin.1 lit.e din Legea 53/2003 şi art. 9 alin. 1 lit. a din HG 500/2011. Înlocuieşte sancţiunea amenzii în cuantum de 10.000 ei cu sancţiunea avertisment. Cu drept de recurs in termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 24.11.2011.
În baza art. 167 alin.1 Cpc încuviinţează pentru petentă proba cu înscrisuri şi proba cu martorul Toader Ionuţ Mihăiţă care se va cita la adresa indicată. Încuviinţează pentru intimat proba cu înscrisuri. Se emite adresă către ITM Mehedinţi pentru a comunica instanţei extrasul REVISAL privind contractul persoanei găsită în activitate. Amână cauza la data de 24.11.2011.
În baza art. 116 Cpc coroborat cu disp.art. 96 Cpc încuviinţează pentru petentă cererea de amânare pentru observarea întâmpinării şi înscrisurilor depuse la acest termen de judecată de către reprezentantul intimatului ITM Meheidnţi. Amână cauza la data de 03.11.2011
Admite cererea de amânare formulată de intimată. Emite adresă către intimata ITM Mehedinţi pentru a înainta documentaţia care a stat la baza întocmirii procesului verbal de contravenţie contestat.