D*** N***
RecurentC*** J******** D* P***** I*******
IntimatAdmite în parte cererea. Constată că activitatea desfăşurată de recl. în perioada 01.01.1973 - 01.01.1974, 01.01.1981 - 01.01.1982, 01.01.1974 - 22.09.1975 se încadrează în grupa a II-a de muncă. Obligă pârâta să emită o nouă decizie de pensionare cu luarea în considerare a celor de mai sus, precum şi la plata diferenţelor rezultatete cu rata inflaţiei, începând cu data de 08.03.2011.Cu recurs în 10 zile de la comunicare.
Amana cauza pentru ca pârâta să comunice buletinul de calcul.
Amana cauza pentru comunicare relaţii.
Amana cauza pentru imposibilitatea constituirii legale a completului de judecată datorită lipsei unui asistent judiciar, aflat în concediu de odihnă.
Amână judecarea cauzei la data de 23.06.2011, pentru când, se citează părţile. Se emite adresă la C*** J******** D* P***** I******* pentru a comunica buletinul de calcul al deciziei contestate, urmând să precizeze dacă la calculul drepturilor de pensie a fost valorificată şi perioada în care reclamanta a lucrat la CAP (septembrie 1971 – august 1991) în calitate de: sef de fermă, economist, contabil fermă, tehnician cu aprovizionarea, funcţii menţionate în carnetul de muncă. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 16.05.2011.
Amana cauza pentru a fi pusă în discuţie excepţia prematurităţii formulării cererii de chemare în judecată.
Amana cauza pentru ca reclamanta să comunice relaţiile solicitate de instanţă.