C******* C*********
ReclamantC******* V******
ReclamantS****** V*****
PârâtS****** N***
PârâtAdmite cererea formulată de reclamantii C******* C********* şi C******* V****** în contradictoriu cu pârâţii S****** V***** şi S****** N***. Dispune rezoluţiunea contractului de vânzare-cumpărare autentificat sub nr.2088/25.08.2009 la BNP Radu Mihail Ababei.
Amana pronuntarea la 10.04.2012
Amana cauza la 03.04.2012 pentru achitarea taxei de timbru.
Admite in parte cererea .
Acorda termen la 05.03.3012 pentru solutionarea cererii de ajutor public.Amana cauza la 06.03.2012 pentru fondul cauzei.
AMÂNA JUDECATA SI ACORDA TERMEN LA DATA DE 31.01.2012 PENTRU AUDIERE MARTORI
În baza art. 167 C.proc.civ, instanţa încuviinţează pentru pentru reclamanţi proba cu înscrisuri aflate la dosarul cauzei , proba cu interogatoriul pârâţilor şi proba testimonială cu martorii Cojoc Lenuta si Lupan Doina apreciindu-le concludente, pertinente şi utile soluţionării cauzei. Amână judecata cauzei şi acordă termen la data de 13 decembrie 2011 , ora 13 ,00 , C – 10 , pentru când reclamanţii au TC . Se vor cita pârâţii cu menţiunea „personal la interogatoriu” si martorii propuşi de părţi Pune in vedere reclamanţilor să facă dovada achitării taxei de timbru in sumă de 131 lei şi să efectueze procedura de citare cu pârâţii prin publicitate intr-un ziar de largă circulaţie . Pune in vedere reclamanţilor prin apărător să depună certificat de atestare fiscală pentru casă .