Dosar 1374/828/2011 din 14.06.2011

fond funciar


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1374/828/2011
Data dosar:
14.06.2011
Instanta:
Judecătoria Topoloveni
Departament:
Judecatorie
Obiect:
fond funciar
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 17.06.2013 la ora 09:00

    Complet: C1 - luni amanare pronunţare FF
  • Respinge cererea

    Admite excepţia lipsei interesului în promovarea cererii formulată de petentul I********* N******* D* C******** D********* P***** B************ I* H*********** Ş********* A**** în contradictoriu cu intimaţii C****** L***** D* F*** F****** C******** P*** P*****, C****** J******** D* F*** F****** A****, H****** G******** A***, Bortnowschi Andrei Şerban, Slavu Elena şi Rusu Adriana. Respinge petitul cererii precizate formulată de petentul I********* N******* D* C******** D********* P***** B************ I* H*********** Ş********* A**** în contradictoriu cu intimaţii C****** L***** D* F*** F****** C******** P*** P*****, C****** J******** D* F*** F****** A****, Bortnowschi Andrei Şerban, Slavu Elena şi Rusu Adriana privind anularea Hotărârii nr. 244/10.05.2007 şi a anexei 49 emise de Comisia Judeţeană de Fond Funciar Argeş. Respinge petitul cererii precizate formulată de petentul I********* N******* D* C******** D********* P***** B************ I* H*********** Ş********* A**** în contradictoriu cu intimaţii C****** L***** D* F*** F****** C******** P*** P*****, C****** J******** D* F*** F****** A**** şi H****** G******** A*** privind anularea Hotărârii 182/25.01.2007 şi a anexei 30 emisă de Comisia Judeţeană de Fond Funciar Argeş. Ia act de renunţarea petentului la judecata cererii formulate în contradictoriu cu pârâtele U**** C******** şi Tomescu Paraschiva. Obligă petentul să plătească intimatei Tomescu Paraschiva suma de 2000 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 17.06.2013.

    Hotarare 572/2013 din 17.06.2013
  • Sedinta din data de 10.06.2013 la ora 9:00

    Complet: C1 -luni Fond Funciar
  • Amână pronunţarea

    Amână pronunţarea asupra cauzei la data de 17.06.2013 pentru a da posibilitatea părţilor să formuleze concluzii scrise. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 10.06.2013.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 10.06.2013
  • Sedinta din data de 20.05.2013 la ora 9:00

    Complet: C1 -luni Fond Funciar
  • Amână cauza

    În temeiul disp. art. 242 alin.1 pct. 2 Cod proc. civ. suspendă judecata cauzei până la o nouă stăruinţă a părţilor. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării cursului judecării procesului. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 20.05.2013.

    Incheiere suspendare din 20.05.2013
  • Sedinta din data de 22.04.2013 la ora 9:00

    Complet: C1 -luni Fond Funciar
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la data de 20.05.2013 pentru procedură nelegal îndeplinită cu intimata Slavu Elena. Pune în vedere reclamantului prin apărător, sub sancţiunea prev. de art. 155 ind. 1 Cod proc. civ., să indice adresa la care poate fi citată intimata Slavu Elena în vederea realizării în mod legal a procedurii de citare cu aceasta. Se citează părţile care nu au termen în cunoştinţă, cf. disp. art. 85 - 100 Cod proc. civ., intimata Slavu Elena, cu copia acţiunii şi a înscrisurilor ataşate la dosar. Cu recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 22 Aprilie 2013

    Incheiere de sedinta din 22.04.2013
  • Sedinta din data de 25.03.2013 la ora 9:00

    Complet: C1 -luni Fond Funciar
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la data de 22.04.2013 pentru procedură nelegal îndeplinită cu intimata Slavu Elena. Pune în vedere reclamantului prin apărător, sub sancţiunea prev. de art. 155 ind. 1 Cod proc. civ., să indice adresa la care poate fi citată intimata Slavu Elena în vederea realizării în mod legal a procedurii de citare cu aceasta. Respinge cererea formulată de apărătorul intimatei Tomescu Paraschiva privind acordarea unui nou termen de judecată pentru imposibilitate de prezentare. Respinge cererea formulată de apărătorul petentului privind emiterea unei adrese către Serviciul de Evidenţă Informatizată a Persoanelor pentru a comunica domiciliul actual al intimatei Slavu Elena, în raport de considerentele anterior expuse. Se reia procedura de citare cu părţile care nu au termen în cunoştinţă, cf. disp. art. 85 - 100 Cod proc. civ. Cu recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 25 Martie 2013.

    Incheiere de sedinta din 25.03.2013
  • Sedinta din data de 18.02.2013 la ora 9:00

    Complet: C1 -luni Fond Funciar
  • Amână cauza

    Admite cererea de repunere pe rol a cauzei, formulată de petent. Respinge excepţia de perimare a acţiunii promovate, invocată de intimata Tomescu Paraschiva, faţă de cele anterior expuse. Ia act de precizarea cererii formulate de petent cu privire la cadrul procesual pasiv şi restrângerii obiectului cererii promovate, în raport de aspectele învederate în sensul că renunţă la judecata cererii privind anularea Hotărârii nr. 212/2007 a Comisiei Locale de Fond Funciar Argeş, anexa 30, poziţia 1/586 privind pe moştenitorii U**** C******** pentru suprafaţa de 10,50 ha şi în parte a Hotărârii nr. 244/2007, anexa 49, poziţia I privind pe Tomescu Paraschiva pentru suprafaţa de 1,29 ha. Ia act de renunţarea petentului la judecata petitelor cererii formulate în contradictoriu cu intimatele Tomescu Paraschiva şi U**** C********, conform celor anterior expuse şi înscrisurilor ataşate, filele 111 - 112. Ia act de precizarea cererii formulată la acest termen de judecată în ceea ce priveşte cadrul procesual pasiv referitor la petitul prin care se solicită anularea parţială a Hotărârii nr. 244/2007, anexa 49, poziţia 2, privitor la reconstituirea dreptului de proprietate în favoarea moştenitorilor Rusu Adriana, Slavu Elena şi Bortnowschi Andrei Şerban, în sensul că se solicită introducerea în cauză a acestora, context în care constată lipsită de obiect excepţia lipsei coparticipării procesuale pasive obligatorii invocată din oficiu. Dispune introducerea în cauză a intimatelor Rusu Adriana şi Slavu Elena. Pune în vedere petentului prin apărător ca în termen de 5 zile să depună la dosarul cauzei copii de pe acţiunea precizată şi toate înscrisurile invocate în susţinerea acesteia, precum şi copii de pe hotărârile pronunţate în primul ciclu procesual pentru a fi comunicate intimatelor, sub sancţiunea prev. de art. 155 ind. 1 Cod proc. civ. Prorogă discuţiile asupra probatoriului la proximul termen de judecată. Se citează intimatele Rusu Adriana şi Slavu Elena, cf. disp. art. 85 - 100 Cod proc. civ. Se reia procedura de citare cu părţile care nu au termen în cunoştinţă. Amână judecarea cauzei la data de 25.03.2013. Cu recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 18 Februarie 2013.

    Incheiere de sedinta din 18.02.2013
  • Sedinta din data de 16.01.2012 la ora 9:00

    Complet: C1 -luni Fond Funciar
  • Amână cauza

    În temeiul disp. art. 155 ind. 1 Cod proc. civ. suspendă judecata cauzei pentru neîndeplinirea obligaţiei procesuale stabilită în sarcina reclamantului Institutul Naţional de Cercetare Dezvoltare pentru Biotehnologii în Horticultură Ştefăneşti Argeş prin încheierea de şedinţă din data de 14.11.2011. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării cursului judecării procesului. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 16.01.2012.

  • Sedinta din data de 05.12.2011 la ora 9:00

    Complet: C1 -luni Fond Funciar
  • Amână cauza

    Dispune administrarea probei cu înscrisuri în vederea soluţionării excepţiei de tardivitate a acţiunii, invocată de pârâta Tomescu Paraschiva prin întâmpinarea ataşată la dosar. Se emite adresă către Comisia Judeţeană de Fond Funciar Argeş pentru a înainta la dosar înscrisuri privind dovada comunicării Hotărârilor nr. 182/2007, 212/2007 şi 244/2007 emise de Comisia Judeţeană de Fond Funciar Argeş către părţi. Se reia procedura de citare cu pârâţii H****** G******** A***, U**** C********, Bortnowschi Andrei Şerban, cf. disp. art. 85 - 100 Cod proc. civ.. Amână judecarea cauzei la data de 16.01.2012. Cu recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 Decembrie 2011.

  • Sedinta din data de 14.11.2011 la ora 9:00

    Complet: C1 -luni Fond Funciar
  • Amână cauza

    Admite cererea formulată de reprezentantul petentului privind acordarea unui nou termen de judecată pentru imposibilitate de prezentare, în raport de considerentele anterior expuse. Se citează petentul cu copia întâmpinării şi a înscrisurilor ataşate la dosar de pârâta Tomescu Paraschiva. Pune în vedere petentului prin reprezentantul acestuia, sub sancţiunea prev. de art. 155 ind. 1 Cod proc. civ., să precizeze cadrul procesual pasiv, în raport de considerentele deciziei de casare şi de existent la fila 56, dosar fond. Se reia procedura de citare cu pârâţii H****** G******** A***, U**** C********, Bortnowschi Andrei Şerban, cf. disp. art. 85 - 100 Cod proc. civ.. Amână judecarea cauzei la data de 05.12.2011. Cu recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Noiembrie 2011.

  • Sedinta din data de 17.10.2011 la ora 9:00

    Complet: C1 -luni Fond Funciar
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la data de 14.11.2011 pentru imposibilitatea de prezentare a apărătorului pârâtei Tomescu Paraschiva, în raport de considerentele anterior expuse. Pune în vedere petentului prin reprezentantul acestuia să precizeze cadrul procesual pasiv, în raport de înscrisul ataşat la dosar, filele 15 - 16. Se reia procedura de citare cu pârâţii H****** G******** A***, U**** C********, Tomescu Paraschiva, Bortnowschi Andrei Şerban, cf. disp. art. 85 - 100 Cod proc. civ.. Cu recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 17 Octombrie 2011.

  • Sedinta din data de 19.09.2011 la ora 9:00

    Complet: C1 -luni Fond Funciar
  • Amână cauza

    În temeiul disp. art. 132 Cod proc. civ. ia act de precizarea cererii formulate privind cadrul procesual pasiv, sens în care dispune introducerea în cauză, în calitate de intimaţi, a numiţilor H****** G******** A***, U**** C********, Tomescu Paraschiva, Bortnowschi Andrei Şerban. Se citează intimaţii, cf. disp. art. 85 - 100 Cod proc. civ. la adresele indicate în conţinutul cererii ataşate la dosar, cu copii de pe cererea promovată şi înscrisurile ataşate la dosar şi cu menţiunea de a formula întâmpinare. Se citează intimata Comisia Judeţeană de Fond Funciar Argeş cu copia cererii precizatoare şi cu menţiunea de a formula întâmpinare. Amână judecarea cauzei la data de 17.10.2011. Cu recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 19 Septembrie 2011.

  • Sedinta din data de 12.09.2011 la ora 9:00

    Complet: C1 -luni Fond Funciar
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la data de 19.09.2011 pentru când pune în vedere reprezentatului petentului, sub sancţiunea prev. de art. 155 ind. 1 Cod proc. civ., să precizeze cererea de chemare în judecată, în raport de considerentele deciziei de casare, în sensul de a indica persoanele în contradictoriu cu care înţelege să se soluţioneze prezenta acţiune cu indicarea motivelor de fapt şi de drept, conform art. 112 Cod proc. civ. şi să ataşeze la dosar înscrisuri în dovedirea cererii formulate şi copii pentru comunicare. Cu recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 12 Septembrie 2011.

Flux dosar


Actualizare GRPD