M****** V* V*****
PetentIn temeiul art. 450 C.p.p. respinge ca rămasă fără obiect cererea formulată de către petentul condamnat M.V. In temeiul art.192 alin.2 C.p.p. obligă petentul la 120 lei cheltuieli judiciare către stat, din care onorariul pentru av. oficiu în sumă de 100 lei se suportă în avans din fondurile MJLC. Cu recurs în 3 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 13.09.2011.
Emite adresă către PNT Colibaşi în sensul celor menţionate în considerentele încheierii. În baza art. 291 alin. 8 Cpp şi art. 177 alin. 6 Cpp se citează petentul la PNT Colibaşi Amână judecarea cauzei la 13.09.2011, Complet C2 - potrivit repartizării ciclice. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 16 August 2011.
Încuviinţează proba cu înscrisuri solicitată de apărătorul petentului. Se emite adresă către Penitenciarul Colibaşi în sensul de a se înainta mandatul în executarea căruia se află petentul şi pentru a se comunica: data încarcerării acestuia, câte zile a executat până in prezent, dacă a fost folosit la muncă iar in caz afirmativ câte zile au fost executate ca urmare a muncii prestate, care a fost comportamentul petentului pe perioada detenţiei, dacă a fost luat in discuţie de catre Comisia de propuneri pentru liberare conditionată, în caz afirmativ urmând a fi înaintat si procesul verbal întocmit şi dacă petentul a mai formulat alte cereri de liberare condiţionată. În temeiul art. 177 alin 6 şi art.291 alin 8 C. pr. pen se citează petentul la Penitenciarul Colibaşi. Amână judecarea cauzei la data de 16.08.2011, complet C5 Vacanţă. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 19 Iulie 2011.