O****** I** G*******
ContestatorI** C**** S******
IntimatS***** D* P****** R***** N** 9 R*******
IntimatV*********** N*****
IntimatAdmite în parte plângerea contravenţională.
În temeiul art. 108/1 pct.2 lit. a) Cod de procedură civilă dispune amendarea martorul asistent DAN GHIŢĂ domiciliat Naidăş, nr.25, jud. Caraş-Severin, cu suma de 300 lei. Executorie în condiţiile art. l08/4 Cod de procedură civilă şi cu drept de reexaminare pentru martorul asistent DAN GHIŢĂ, în termen de 15 zile de la comunicarea încheierii către acest martor. Amână judecarea cauzei la data de 02.05.2012 termen dat în cunoştinţă celor prezenţi şi pentru care se va cita martorul asistent domiciliat în DAN GHIŢĂ Naidăş, nr.25, judeţul Caraş-Severin şi se va emite pe numele acestuia a un mandat de aducere. Emiterea de adresă către Poliţia Oraş Oraviţa, pentru a ne sprijini în executarea mandatului de aducere emis pe numele martorului asistent DAN GHIŢĂ de Poliţia Naidăş, în sensul prezentării nemijlocite a acestuia.
În temeiul art. 1081 pct.2 lit. a) Cod de procedură civilă dispune amendarea martorul asistent DAN GHIŢĂ domiciliat Naidăş, nr.25, jud. Caraş-Severin, cu suma de 250 lei. Executorie în condiţiile art. l084 Cod de procedură civilă şi cu drept de reexaminare pentru martorul asistent DAN GHIŢĂ, în termen de 15 zile de la comunicarea încheierii către acest martor. Amână judecarea cauzei la data de 04.04.2012 termen dat în cunoştinţă celor prezenţi şi pentru care se va cita martorul asistent domiciliat în DAN GHIŢĂ Naidăş, nr.25, judeţul Caraş-Severin şi se va emite pe numele acestuia a unui mandat de aducere.
Admite cererea formulată de contravenient privind înlocuirea martorului Preda Adrian cu un alt martor Ciucă Petru din Reşiţa, pe care îl va prezenta personal. Contravenientul va depune în termen de 5 zile cu adresă prin registratură adresa martorului Ciucă Petru în vederea citării, sau de al prezenta personal sub sancţiunea decăderii din probă Amână judecarea cauzei la data de 07.03.2012 termen dat în cunoştinţă celor prezenţi şi pentru care se va cita martorul asistent domiciliat în DAN GHIŢĂ Naidăş, nr.25, judeţul Caraş-Severin şi se va emite pe numele acestuia a unui mandat de aducere.
Admite cererea formulată de contravenient pentru citarea martorilor Preda Adrian şi Cocor Gheorghe. Amână judecarea cauzei la data de 08.02.2012 termen dat în cunoştinţă celor prezenţi şi pentru care se va cita martorul asistent domiciliat în DAN GHIŢĂ Naidăş, nr.25, judeţul Caraş-Severin şi martorii contravenientului Preda Adrian din Naidăş nr. 675, jud. CS şi Cocor Gheorghe din Naidăş, nr.48, jud. CS.
Admite proba cu un martor pentru contravenient. Pune în vedere contravenientului de a depune în termen de 5 zile cu adresă prin registratură numele şi adresa martorilor în vederea citării, sau de ai prezenta personal sub sancţiunea decăderii din probă. Se introduce în cauză şi se citează S***** D* P****** R***** N** 9 R*******, în calitate de intimată, precum şi V*********** N***** domiciliat în Naidăş, sat. Lescoviţa, nr.155, judeţul Caraş-Severin, în calitate de parte implicată în evenimentul rutier. Amână judecarea cauzei la data de 11.01.2011 termen dat în cunoştinţă celor prezenţi şi pentru care se va cita martorul asistent domiciliat în DAN GHIŢĂ Naidăş, nr.25, judeţul Caraş-Severin.
Admite cererea de amânare formulată de intimată. Efectuarea de adresă la intimată şi se va solicita să înainteze instanţei documentaţia care a stat la baza întocmirii procesului verbal de contravenţie, precum şi adresa, datele de identificare a martorului asistent DAN GHIŢĂ, care a semnat în procesul verbal de contravenţie.. Amână judecarea cauzei la data de 30.11.2011 termen dat în cunoştinţă celor prezenţi.