Dosar 1619/277/2011 din 29.07.2011

succesiune partaj succesoral


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1619/277/2011
Data dosar:
29.07.2011
Instanta:
Judecătoria Pătărlagele
Departament:
Civil-Penal
Obiect:
succesiune partaj succesoral
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 18.06.2012 la ora 9:00

    Complet: C.1
  • Admis fond

    admis acţiunea , conform I.A.P.Omologhează rapoartele de expertiză efectuate în cauză. Atribuie buburile succesorale conform variantei unice din raportul de expertiza centralizată întocmit de expert Ghioca Cameluţa. Obligă pe fiecare dintre pârâţi să plătească reclamanatei cele 368 lei cheltuieli de judecată. Cu recurs. Pronunţată în sedinţa publică, la 18.06.2012.

  • Sedinta din data de 28.05.2012 la ora 9:00

    Complet: C.1
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la 18.06.2012, pentru lipsa raportului de expertiză. Repetarea adresei către d-na expert Ghioca Cameliţa.

  • Sedinta din data de 23.04.2012 la ora 9:00

    Complet: C.1
  • Amână cauza

    Înaintarea unei adrese către expert Ghioca Cameluţa pentru a se comunica obiectivele si a efectua raportul de expertiză în termen legal.

  • Sedinta din data de 02.04.2012 la ora 9:00

    Complet: C.1
  • Amână cauza

    Amână judecatea cauzei la data de 23.04.2012 având în vedere lipsa de procedură cu pârâta N***** I**** E****. Pune în vedere reclamantei să achite onorariul de expert.

  • Sedinta din data de 12.03.2012 la ora 9:00

    Complet: C.1
  • Amână cauza

    Admis în principiu şi în parte acţiunea , astfel cum a fost precizată la data de 18.11.2011. Constată că de pe urma def. Neacşu Constantin (Costache) a rămas următoarea masă succesorală : 1 din casa de locuit situată în comuna Brăeşti , judeţul Buzău; suprafaţa de 1220 m.p. teren categoria curţi construcţii situat în comuna Brăeşti, sat. Brăeşti cu vecinii : la N – Manole Nicolae, la E – drum , la S şi V moşt. def. Negoiţă Traian , conform titlului de proprietate nr. 25232/82/2005. Restul de 1 din casa de locuit constituie bun propriu al numitei N***** J***. Constată ca moştenitori ai defunctului pe: N***** J*** , în calitate de soţie supravieţuitoare şi atribuie acesteia o cotă de 1 din masa succesorală; N******** V****** G******* în calitate de fiică a defunctului şi atribuie acesteia o cotă de 1 din diferenţa de 3 din masa succesorală; N***** V*** D***** şi N***** I**** E****, în calitate de nepoţi de fiu (Neacşu Dănuţ decedat) al defunctului şi atribuie acestora cote egale a câte 1 din restul masei succesorale. Constată că reclamanta a efectuat îmbunătăţiri la imobilul casă de locuit în valoare de 1700 lei , sumă ce se va deduce din masa succesorală şi se va adăuga reclamantei conform cotei ce i-a fost atribuită . Numeşte expert specialitatea construcţii pentru identificare şi evaluare bunuri succesorale (clădiri şi teren) şi propuneri de lotizare cu un onorariu provizoriu de 900 lei + 300 lei cheltuieli pentru efectuarea expertizei ce va fi suportat de către reclamantă. Recursul şi cheltuielile de judecată odată cu fondul. Termen fond 02.04.2012, pentru care se vor cita părţile. Pronunţată în şedinţă publică la 12.03.2012.

  • Sedinta din data de 05.03.2012 la ora 9:00

    Complet: C.1
  • Amână cauza

    Amână pronunţarea la data de 12.03.2012.

  • Sedinta din data de 13.02.2012 la ora 9:00

    Complet: C.1
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la 05.03.2012, pentru a se depune la dosar diferenţa taxei de timbru şi având în vedere cererea de amânare formulată de pârâtul Neacşu Vlad Daniel.

  • Sedinta din data de 23.01.2012 la ora 9:00

    Complet: C.1
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei pentru achitarea diferenţei de taxă de timbru şi pentru interogarea pârâtului pârâtului Neacşu Vlad Daniel.

  • Sedinta din data de 12.12.2011 la ora 9:00

    Complet: C.1
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la data de 23.01.2012. Încuviinţează reclamantei probele: înscrisuri, interogatoriul pârâţilor şi doi martori ce vor fi indicati pe listă. Încuviinţează pârâtilor proba cu 1 martor, respectiv martorul Bratu Gabriel. Pune în vedere acestuia să se prezinte la termenul acordat pentru a se proceda la audierea sa. Citarea părţilor cu menţiunea de a se prezenta la interogatoriu.

  • Sedinta din data de 21.11.2011 la ora 9:00

    Complet: C.1
  • Amână cauza

    amână judecarea cauzei la cererea pârâtului Neacşu Vlad Danie, pentru a da procură mamei sale pentru a fi reprezentat de către aceasta în instanţă.

  • Sedinta din data de 17.10.2011 la ora 9:00

    Complet: C.1
  • Amână cauza

    Acordă termen pentru ca reclamanta să ia cunoştinţă de întâmpinarea formulată de pârâţi şi faţă de cererea acesteia să completeze acţiunea.

Flux dosar


Actualizare GRPD