C******* V*******
InculpatI****** V*****
Parte vătămată PARTE CIVILĂIn baza art. 14 C.p.p. şi art. 1357 Cod Civil admite ca întemeiată acţiunea civilă intentata de partea civilă I****** V*****, domiciliat in comuna Bîrsesti, sat Topesti, judeţul Vrancea, împotriva inculpatului C******* V*******. Obligă inculpatul către partea civila la plata sumei de 12.607,85 lei reprezentând despăgubiri civile. In baza art. 193 al.1 C.p.p. obligă inculpatul către partea civila la plata sumei de 1100 lei reprezentând cheltuieli de judecată, respectiv onorariu avocat şi onorariu expert. In baza art.191 alin.1 C.p.p. obliga inculpatul la plata sumei de 300 lei reprezentând cheltuieli judiciare către stat, din care 200 lei constituie onorariu pentru avocat oficiu Teodorescu Monica, cu delegaţia nr. 32/2012 eliberata de baroul de Avocaţi Vrancea, cheltuieli ce vor fi avansate din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu drept de recurs in termen de 10 zile de la comunicare pentru părţi. Pronuntata in şedinţa publica, astăzi, 29 ianuarie 2013.
Hotarare 166/2013 din 29.01.2013amana judecarea cauzei pentru a se lua la cunostinta completarea la raportul de expertiza la data de 29.01.2013.
Incheiere de sedinta din 22.01.2013Amână judecarea cauzei la data de 22.01.2013, termen acordat pentru când: - inculpatul, partea vătămata au termen în cunoştinţă; - se revine cu adresă la expert în sensul menţionat. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 11 decembrie 2012.
Termen acordat pentru lipsa raportului de expertiză.
Amana judecarea cauzei la data de 20.11 2012, termen acordat avand in vedere lipsa dosarului de fond, cat si pentru lipsa raportului de expertiza si pentru când: -inculpatul, partea vătămata au termen în cunoştinţă; -se emite adresa la arhiva Judecatoriei Focsani in vederea atasarii dosarului de fond cu nr. 14241/231/2011; -se emite adresa la Baroul Vrancea in sensul aratat; Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 23 octombrie 2012.
rectificarea numelui martorului, si anume Hristache Costandache; -se revine cu adresa la Biroul Local de pe langa Tribunalul Vrancea, dupa atasarea dosarului de fond; Amana judecarea cauzei la data de 23.10. 2012, termen acordat avand in vedere lipsa dosarului de fond, cat si pentru lipsa raportului de expertiza si pentru când: -inculpatul, partea vătămata au termen în cunoştinţă; -se emite adresa la arhiva Judecatoriei Focsani in vederea atasarii dosarului de fond cu nr. 14241/231/2011; -se citeaza martorul propus Hristache Costandache in comuna Birsesti sat Topesti, judetul Vrancea; Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 25 septembrie 2012.
Amana judecarea cauzei la data de 25.09. 2012, termen acordat avand in vedere lipsa dosarului de fond, cat si pentru lipsa raportului de expertiza si pentru când: - inculpatul, partea vătămata au termen în cunoştinţă; - -se revine cu adresa la Biroul Local de pe langa Tribunalul Vrancea in sensul aratat; - se emite adresa la arhiva Judecatoriei Focsani in vederea atasarii dosarului de fond cu nr. 14241/231/2011; - -se citeaza martorii propusi Cristache Costandache si Zbirciog Ilie, urmand a fi citati cu mandate de aducere in comuna Birsesti sat Topesti, judetul Vrancea; Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 04 septembrie 2012.
Inlocuirea expertului Diaconu Emilian cu expertul Cimpureanu Marin, urmand a se reveni cu adresa in acest sens; Amana judecarea cauzei la data de 04.09. 2012, termen acordat avand in vedere lipsa dosarului de fond, cat si pentru lipsa raportului de expertiza si pentru când: - inculpatul, partea vătămata au termen în cunoştinţă; - -se revine cu adresa la Biroul Local de pe langa Tribunalul Vrancea in sensul aratat; - se emite adresa la arhiva Judecatoriei Focsani in vederea atasarii dosarului de fond cu nr. 14241/231/2011; - -se citeaza martorii propusi Cristache Costandache si Zbirciog Ilie, urmand a fi citati in comuna Birsesti sat Topesti, judetul Vrancea; Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 12 iunie 2012.
Amana judecarea cauzei la data de 12 iunie 2012, termen acordat avand in vedere lipsa dosarului de fond, cat si pentru lipsa raportului de expertiza si pentru când: - inculpatul, partea vătămata au termen în cunoştinţă; - -se revine cu adresa la Biroul Local de pe langa Tribunalul Vrancea; - se emite adresa la arhiva Judecatoriei Focsani in vederea atasarii dosarului de fond cu nr. 14241/231/2011; - -se citeaza martorii propusi Cristache Costandache si Zbirciog Ilie, urmand a fi citati in comuna Birsesti sat Topesti, judetul Vrancea; Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 15 mai 2012.
Amana judecarea cauzei la data de 15 mai 2012, termen acordat avand in vedere lipsa dosarului de fond, cat si pentru lipsa raportului de expertiza si pentru când: - inculpatul, partea vătămata au termen în cunoştinţă; - -se revine cu adresa la Biroul Local de pe langa Tribunalul Vrancea; - se revine cu adresa la Curtea de Apel Galati in vederea atasarii dosarului de fond cu nr. 14241/231/2011; Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 17 aprilie 2012.
Admite proba cu doi martori, Cristache Costandache si Zbirciog Ilie, pe care-i va prezenta personal, precum si proba cu o expertiza in constructii, in dovedirea pretentiilor civile, solicitate de partea civila prin aparator, ca fiind utile, pertinente si concludente cauzei; Numeste expert Diaconu Emilian, cu onorariu estimativ in cuantum de 600 lei in sarcina partii civile, avand ca obiectiv: evaluarea contravaloarea bunului distrus in urma activitatii infractionale savarsite de catre inculpat in data de 01.06.2011, respectiv asupra gardului locuintei si acoperisul de la o anexa, cu ajutorul unui buldo-excavator; Amana judecarea cauzei la data de 17 aprilie 2012, termen acordat avand in vedere lipsa dosarului de fond, cat si pentru administrarea probatoriilor si pentru când: - inculpatul, partea vătămata au termen în cunoştinţă; - -se emite adresa la Biroul Local de pe langa Tribunalul Vrancea; - se emite adresa la Curtea de Apel Galati in vederea atasarii dosarului de fond cu nr. 14241/231/2011; Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 20 martie 2012.
amana cauza la data de 20.03.2012 pentru lipsa de aparare a inculpatului.
Amana judecarea cauzei la data de 28 februarie 2012, termen acordat avand in vedere lipsa dosarului de fond si pentru când: - inculpatul, partea vătămata au termen în cunoştinţă; - pentru a se atasa dosarul de fond cu nr. 14241/231/2011; Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 31 ianuarie 2012.
Amana judecarea cauzei la data de 31 ianuarie 2012, termen acordat avand in vedere lipsa dosarului si pentru când: - inculpatul, partea vătămata au termen în cunoştinţă; Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 10 ianuarie 2012.