Dosar 1738/323/2011 din 24.10.2011

rezoluţiune contract


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1738/323/2011
Data dosar:
24.10.2011
Instanta:
Judecătoria Târnăveni
Departament:
Civil_Penal_CC
Obiect:
rezoluţiune contract
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 08.03.2012 la ora 8:30

    Complet: Complet 3 (TV)
  • Soluţionare

    Respinge ca nefondată cererea formulată de reclamantele C**** I****** C***** (cu dom.) şi F****** A****** (cu dom.) în contradictoriu cu pârâtul M*** A***** (cu dom.). Ia act de renunţarea reclamantelor la judecarea petitului privind rezilierea contractului de comodat autentificat sub nr. 1681/2010 de Biroul Notarului Public Loga Ioana Carmen din Târnăveni. Cu drept de apel în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 08 martie 2012.

  • Sedinta din data de 02.02.2012 la ora 8:30

    Complet: Complet 3 (TV)
  • Amână cauza

    Apreciază că se amânarea cauzei şi acordarea unui nou termen de judecată în vederea citării pârâtului cu un exemplar din precizarea de acţiune şi cu menţiunea „personal la interogatoriu”. Se va emite adresă către Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere şi Înmatriculări a Vehiculelor Mureş, pentru a ne comunica pe numele cui figurează înmatriculat autoturismul marca BMW, tipul 3C 3251, nr. de înmatriculare MS-08-HEW, nr. de identificare WBACB31050FD60031, capacitate cilindrică 2494 cm, an de fabricatie 1991.

  • Sedinta din data de 19.01.2012 la ora 8:30

    Complet: Complet 3 (TV)
  • Amână cauza

    Apreciind întemeiată cererea de amânare a cauzei formulată de avocatul reclamantei C**** I****** C*****- dl. Calin Aurel, urmează să o admită, să dispună amânarea cauzei şi acordarea unui nou termen de judecată pentru a da posibilitate acestuia să facă dovada achitării taxelor judiciare de timbru în sumă de 155 lei pentru petitul 1 şi suma de 8 lei pentru petitul 2 , precum şi timbru judiciar în valoare de 3 lei. Pune în vedere d-lui avocat calin Aurel, ca în cazul în care o reprezintă şi pe reclamanta F****** A******, să depună la dosar împuternicire avocaţială. Se va cita pârâtul M*** A*****. Urmează a dispune rectificarea încheierii de şedinţă de la termenul anterior în sensul că , la apelul nominal se va trece „La apelul nominal făcut în şedinţa publică se constată lipsa părtilor”

  • Sedinta din data de 24.11.2011 la ora 8:30

    Complet: Complet 3 (TV)
  • Amână cauza

    Amână cauza pentru respectarea principiului continuităţii completului de judecată .

Flux dosar


Actualizare GRPD