C*** D* E************************ Ş* P***** A P*********** D** P**** Ş* T**************
Intimat PetentC****** J******** D******** P***** S********* D******** D* P********** P****** A***** T**********
Recurent IntimatC****** L***** M****** D* A******* A L**** F******* F******
Recurent IntimatD******* S****** D********
IntimatRespinge recursurile ca nefondate. Mentine hotararea atacata. Irevocabila. Pronuntata in sedinta publica
Hotarare 701/2012 din 09.07.2012Amână pronunţarea la data de 9 iulie 2012. Pronunţată în şedinţa publică din data de 26 iunie 2012.
Amână pronunţarea la data de 3 iulie 2012. Pronunţată în şedinţa publică din data de 26 iunie 2012.
Ia act de depunerea sentinţei civile nr.91/25.02.2000 pronunţată de Tribunalul Mureş. Pentru a se lua cunoştinţă de înscrisurile depuse azi în şedinţă publică, de către reprezentantul intimatei D******* S****** D********, urmează a se amâna cauza
Acordă termen pentru a se lua cunoştinţă de actele ce au fost depuse cu borderou la acest termen. Părţile cunosc termenul acordat. ACORDĂ TERMEN LA DATA DE 29 mai 2012. Pronunţată în şedinţa publică din data de 15 mai 2012.
Acordă un ultim termen pentru a se depune la dosar din partea intimatei petente acte. In acest sens pune în vedere apărătorului intimatei petente, sub sancţiunea suspendării, prevăzută de art. 155 indice 1 Cod procedură civilă, să depună la dosar hotărârile judecătoreşti irevocabile, prin care au fost soluţionate pe fond dosarele , ca urmare a deciziilor de casare cu trimitere, ce au fost depuse deja la dosar, pronunţate în dosarele 3082/2001, şi 2775/2000. Părţile cunosc termenul acordat. ACORDĂ TERMEN LA DATA DE 15 mai 2012 Pronunţată în şedinţa publică din data de 3 aprilie 2012.
Pune în vedere apărătorului intimatei petente Casa de Economie Credit şi Asistenţă şi Pensii a personalului din poştă şi telecomunicaţii să depună la dosar copii de pe hotărârile judecătoreşti definitive şi irevocabile pronunţate în dosarul nr. 3082/2001 al Inaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie şi nr. 2775/2000 al Inaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie. Părţile cunosc termenul acordat. ACORDĂ TERMEN LA DATA DE 3 aprilie 2012. Pronunţată în şedinţa publică din data de 6 martie 2012.
Admite cererea formulată de apărătorul intimatei reclamante Casa de Economie, Credit, Asistenţă şi Pensii a Personalului din Poştă şi Telecomunicaţii, prin care solicită termen pentru a depune la dosar actele pentru care dosarul a fost repus pe rol. In conformitate cu prevederile art. 88 alin 1 punct 5 (1), din Legea 202/2010, urmează ca intimata pârâtă Direcţia Silvică Târgovişte să fie conceptată cu termen în cunoştinţă. Părţile cunosc termenul acordat. ACORDĂ TERMEN LA DATA DE 21 februarie 2012. Pronunţată în şedinţa publică din data de 7 februarie 2012.
Repune cauza pe rol în vederea depunerii la dosar de către Casa de economie, credit, asistenţă şi pensii a personalului din poştă şi telecomunicaţii, a sentinţelor definitive şi irevocabile pronunţate în dosarele nr. 3082/2001 al Î.C.C.J. - secţia civilă şi nr. 2775/2000 al Î.C.C.J. - secţia civilă. Termen la 7.02.2012 cu citarea părţilor.
Amână pronunţarea la data de 17.01.2012 pentru depunerea de concluzii scrise.
Admite cererea de amânare formulată în scris de reprezentantul intimatei Comisia Judeţeană de fond funciar Dâmboviţa, prin care solicită a se acorda un nou termen de judecată deoarece nu se poate prezenta din motive medicale. Părţile cunosc termenul acordat. AMÂNĂ CAUZA LA DATA DE 10 ianuarie 2012. Pronunţată în şedinţa publică din data de 29 noiembrie 2011.
Acordă termen pentru a se lua cunoştinţă de întâmpinarea ce a fost depusă la dosar de intimata petentă Casa de Economie, credit asistenţă şi pensii a personalului din poştă şi telecomunicaţii. Admite cererea formulată de apărătorul recurentei intimate Comisia Locală de fond funciar Moroieni prin care solicită termen pentru a lua cunoştinţă de întâmpinarea ce a fost depusă pentru acest termen de intimata petentă. Părţile cunosc termenul acordat. ACORDĂ TERMEN LA DATA DE 29 noiembrie 2011. Pronunţată în şedinţa publică din data de 1 noiembrie 2011.
Admite cererea formulată de apărătorul recurentei intimate Comisia Locală de fond funciar Moroieni, prin care solicită termen pentru a lua cunoştinţă de motivele de recurs formulate şi depuse în scris de intimata D******* S****** D********. In conformitate cu prevederile art. 88 alin 1 punct 5 (1), din Legea 202/2010, urmează ca intimata D******* S****** D********, să fie conceptată cu termen în cunoştinţă. Menţine citarea intimatei CASA DE ECONOMIE, CREDIT ASISTENŢĂ ŞI PENSII A PERSONALULUI DIN POŞTĂ ŞI TELECOMUNICAŢII , cu copie de pe motivele de recurs formulate de intimata D******* S****** D********. Acordă termen la data de 1 noiembrie 2011 Pronunţată în şedinţa publică din data de 4 octombrie 2011.