Dosar 17507/180/2011 din 10.11.2011

întoarcere executare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 17507/180/2011
Data dosar:
10.11.2011
Instanta:
Judecătoria Bacău
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
întoarcere executare
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 05.03.2012 la ora 13:00

    Complet: Completul de judecată nr. 5 BIS
  • respinge cererea

    Admite excepţia lipsei calităţii procesual pasive a Direcţiei Generale a Finanţelor Publice Bacău, invocată prin întâmpinare. Admite excepţia lipsei calităţii procesual pasive a SC Giorgio Carm SRL şi a lui Serafim Liviu, invocată din oficiu. Admite excepţia inadmisibilităţii cererii privind anularea procesului verbal de licitaţie din data de 20.04.2011, invocată de instanţă. Respinge excepţia inadmisibilităţii cererii de întoarcere executare silită invocată de pârâta A************ F********* P****** prin întâmpinare, ca neîntemeiată. Respinge cererea introdusă în contradictoriu cu Direcţiei Generale a Finanţelor Publice Bacău, SC Giorgio Carm SRL şi a lui Serafim Liviu ca fiind introdusă împotriva unor persoane fără calitate procesual pasivă. Respinge capătul de cerere privind anularea procesului verbal de licitaţie din data de 20.04.2011 ca inadmisibil. Respinge cererea privind întoarcerea executării silite ca neîntemeiată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.

  • Sedinta din data de 27.02.2012 la ora 13:00

    Complet: Completul de judecată nr. 5 BIS
  • Amână cauza

    Amână pronunţarea la data de 05.03.2012.

  • Sedinta din data de 30.01.2012 la ora 13:00

    Complet: Completul de judecată nr. 5 BIS
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la 27.02. 2012, ora 13,00, C5 , pentru când se citează intimaţii S*** G****** C*** S*****, S****** L****, celelalte părţi având TC. Dispune comunicarea către intimaţi a unui exemplar al precizărilor depuse de contestator, prin apărător.

  • Sedinta din data de 09.01.2012 la ora 13:00

    Complet: Completul de judecată nr. 5 BIS
  • Amână cauza

    T-30.01.2012

  • Sedinta din data de 28.11.2011 la ora 13:00

    Complet: Completul de judecată nr. 5 BIS
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la 09.01.2012, ora 13,00, C5, pentru când se citează părţile care nu au TC. Pune în vedere contestatorului, prin apărător, să completeze taxa judiciară de timbru cu suma de 183 lei şi să depună timbru judiciar de 0,15 lei sub sancţiunea anulării cererii ca insuficient timbrată. Dispune comunicarea unui exemplar de pe întâmpinarea şi înscrisurile anexate acesteia, înaintate la dosarul cauzei de către intimata A************ F********* P****** BACĂU către intimat D******* G******* A F********* P****** B****, intimat S*** G****** C*** S*****, intimat S****** L****. În temeiul art.96 Cod procedură civilă încuviinţează cererea formulată de către apărătorul contestatorului de acordare a unui termen de judecată pentru a putea lua la cunoştinţă de conţinutul întâmpinării şi a înscrisurilor înaintate la dosarul cauzei de către intimata A************ F********* P****** BACĂU

Flux dosar


Actualizare GRPD