Dosar 17673/63/2011/a1 din 16.11.2011

procedura insolvenţei


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 17673/63/2011/a1
Data dosar:
16.11.2011
Instanta:
Tribunalul Dolj
Departament:
Secţia a II-a Civilă
Obiect:
procedura insolvenţei
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 31.10.2012 la ora 10:30

    Complet: C9F
  • Admis

    Admite cererea lichidatorului judiciar C** D*** G*********. În temeiul art. 131 Legea nr. 85/2006 M privind procedura insolvenţei, Închide procedura insolvenţei debitorului S.C.WEMBA IMPEX SRL cu sediul în Craiova, B-dul Nicolae Titulescu, nr.49, bl.9, sc.1, et.2, ap.11, jud. Dolj, CUI 26138121, număr de înregistrare la registrul comerţului J 16/1341/2009. Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. În temeiul art. 136 din Legea privind procedura insolvenţei, Descarcă pe lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi cu privire la procedură. În temeiul art. 135 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea prezentei sentinţe debitorului, creditorului, DGFP Dolj, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Dolj pentru efectuarea din oficiu a menţiunilor de închidere a procedurii şi de radiere, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. În temeiul art. 4 din Legea privind procedura insolvenţei, Admite cererea lichidatorului şi dispune plata către acesta a sumei de 3.808 lei inclusiv TVA din fondul de lichidare aflat la dispoziţia UNPIR Filiala Dolj din care 3.720 lei reprezentând onorariu lichidator judiciar aferent perioadei 16.11.2011 - 31.10.2012 iar 88 lei cheltuieli de procedură. Definitivă. Cu drept de recurs în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică la sediul instanţei astăzi 31 octombrie 2012.

  • Sedinta din data de 03.10.2012 la ora 10:30

    Complet: C9F
  • Amână cauza

    Ia act că lichidatorul judiciar a formulat în temeiul art. 131 din Legea privind procedura insolvenţei, cerere de închidere a procedurii. Dispune citarea creditorilor cu menţiunea că lichidatorul judiciar a formulat în temeiul art. 131 din Legea privind procedura insolvenţei cerere de închidere a procedurii, motivată de lipsa bunurilor din patrimoniul debitorului şi dacă înţeleg să avanseze sumele necesare continuării procedurii. Amână judecarea cauzei la data de 09.03.2011, pentru continuarea procedurii.

  • Sedinta din data de 20.06.2012 la ora 10:30

    Complet: C9F
  • Amână cauza

    Amână cauza pentru soluţionarea cererii de antrenare.

  • Sedinta din data de 02.05.2012 la ora 10:30

    Complet: C9F
  • Amână cauza

    Amână cauza pentru soluţionarea cererii de antrenare.

  • Sedinta din data de 29.02.2012 la ora 10:30

    Complet: C9F
  • Amână cauza

    În temeiul art. 11, art. 21 alin. 1 din Legea privind procedura insolvenţei, Ia act de raportul depus de lichidatorul judiciar C** D*** G*********. Amână cauza la 02.05.2012 în vedere soluţionării cererii de antrenare a răspunderii patrimoniale.

  • Sedinta din data de 25.01.2012 la ora 10:30

    Complet: C9F
  • Amână cauza

    În temeiul art. 11, art. 21 alin. 1 din Legea privind procedura insolvenţei, Ia act de raportul depus de lichidatorul judiciar C** D*** G*********. În temeiul art. 74 alin. 1 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune înregistrarea la grefa tribunalului şi afişarea la uşa instanţei a unei copii de pe tabelul preliminar al creanţelor. Dispune disjungerea şi înregistrarea separată a cererii de antrenare a răspunderii patrimoniale a fostului administrator al debitoarei. Se va cita pârâtul Poajgă Lucian, cu copia cererii, cu menţiunea de a depune întâmpinare şi de a se prezenta personal la interogatoriu, sub sancţiunea prev. de art. 225 C.pr.civ. Pune în vedere lichidatorului judiciar să precizeze temeiul juridic al cererii şi să depună bilanţurile contabile depuse de debitor la DGFP. Acordă termen pentru soluţionarea cererii de antrenare la 22.02.2012. Amână judecarea cauzei la 29.02.2012 pentru continuarea procedurii.

  • Sedinta din data de 11.01.2012 la ora 10:30

    Complet: C9F
  • Amână cauza

    În temeiul art. 11, art. 20 alin. 1 lit. b, art. 21 alin. 1 şi art. 59 din Legea privind procedura insolvenţei, Ia act de rapoartele depuse de lichidatorul judiciar C** D*** G*********. În temeiul art. 72 alin. 3 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune înregistrarea la grefa tribunalului şi afişarea la uşa instanţei a unei copii de pe tabelul preliminar al creanţelor. Amână judecarea cauzei la data de 25.01.2012, pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor.

Flux dosar


Actualizare GRPD