Dosar 1860/216/2011 din 04.07.2011

contestaţie la executare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1860/216/2011
Data dosar:
04.07.2011
Instanta:
Judecătoria Curtea de Argeș
Departament:
Judecatorie
Obiect:
contestaţie la executare
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 09.01.2012 la ora 08:30

    Complet: C1 CIVIL
  • Respinge cererea

    Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a intimatului B***** I********* A* E*********** J*********** F****** E****, invocată din oficiu. Respinge contestaţia la executare formulată de contestatorul P******* I** în contradictoriu cu intimatul B.I.E.J. Fieraru Eugen, pentru lipsa calităţii procesuale pasive a intimatului. Respinge contestaţia la executare formulată de contestatorul P******* I** în contradictoriu cu intimata Pleşa Elena-Irina, ca neîntemeiată. Menţine formele de executare întocmite în dosarul nr. 481/2011 al B.I.E.J. Fieraru Eugen. Obligă contestatorul să plătească intimatei 1.500 lei cheltuieli de judecată. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 9.01.2012.

  • Sedinta din data de 02.12.2011 la ora 8:30

    Complet: COMPLET 2 CIVIL
  • Amână cauza

    Admite cererile de amânare a cauzei formulate de apărătorii părţilor pentru lipsa dosarului de executare nr. 481/2011. Se va reveni cu adresă către Biroul Executorului Judecătoresc Fieraru Eugen pentru a înainta copii certificate de pe înscrisurile din dosarul de executare nr. 481/2011, sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare. Dispune ataşarea dosarului nr. 2442/216/2008 al Judecătoriei Curtea de Argeş la prezentul dosar. Prorogă alte discuţii în cauză. Se citează intimatul B***** I********* A* E*********** J*********** F****** E****. Amână judecarea cauzei la data de 09 ianuarie 2012. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 decembrie 2011.

  • Sedinta din data de 10.11.2011 la ora 8:30

    Complet: COMPLET 2 CIVIL
  • Amână cauza

    Se va reveni cu adresă către Biroul Executorului Judecătoresc Fieraru Eugen pentru a înainta copii certificate de pe înscrisurile din dosarul de executare nr. 481/2011. Se citează intimatul B***** I********* A* E*********** J*********** F****** E****. Prorogă alte discuţii în cauză. Amână judecarea cauzei la data de 02 decembrie 2011. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 noiembrie 2011.

  • Sedinta din data de 20.10.2011 la ora 8:30

    Complet: COMPLET 2 CIVIL
  • Amână cauza

    În baza art. 96 Cod procedură civilă, admite cererea apărătorului contestatorului de amânare a cauzei pentru a lua cunoştinţă de întâmpinarea formulată de intimata Pleşa Elena-Irina. Ia act că nu se mai insistă de contestator în cererea de suspendare a executării silite conform art. 403 alin. 1 Cod procedură civilă. Se va emite adresă către Biroul Executorului Judecătoresc Fieraru Eugen pentru a înainta copii certificate de pe înscrisurile din dosarul de executare nr. 481/2011. Se citează intimatul B***** I********* A* E*********** J*********** F****** E****. Pune în vedere contestatorului să depună la dosar timbru judiciar în valoare de 0,60 lei. Amână judecarea cauzei la data de 10 noiembrie 2011. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 octombrie 2011.

Flux dosar


Actualizare GRPD