Dosar 1903/1371/2011/a1 din 05.12.2011

Angajarea raspunderii conform art.138 din Legea 85/2006


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1903/1371/2011/a1
Data dosar:
05.12.2011
Instanta:
Tribunalul Comercial Mureș
Departament:
FALIMENTE
Obiect:
Angajarea raspunderii conform art.138 din Legea 85/2006
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 30.05.2012 la ora 09:00

    Complet: C4 sindice
  • Legea 85/2006 privind insolventa

    Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar SCP NACORNIC SPRL, cu sediul social în Tg-Mureş, str. Retezatului nr.4 ap.2 jud. Mureş , numit în procedura insolvenţei debitoarei SC MARIFOL COMPANY SRL, cu sediul în satul Păuloaia nr. 40A, com. Gurghiu jud. Mureş, în contradictoriu cu administratorul pârât F*** M*******

  • Sedinta din data de 25.04.2012 la ora 09:00

    Complet: C4 sindice
  • Amână cauza

    Admite cererea în probaţiune formulată de lichidator vizând administrarea probei cu interogator, teza probatorie fiind legat de modul de conducere al evidenţei contabile, lipsa bunurilor evidenţiate în actele financiar contabile ca fiind întemeiată. Amâna soluţionarea cererii la data de 30 mai 2012, ora 9,00 sala 26. Părţile au termen în cunoştinţă. Ia act de angajamentul pârâtei conform căreia va preda actele financiar contabile ale debitoarei lichidatorului, Ia act de angajamentul pârâtei conform căreia se va prezenta la următorul termen fără citaţie pentru a răspunde la punctele de întrebare ale interogatoriului formulat de lichidator. Pune în vedere pârâtei să depună la dosar note de şedinţă cu privire la bunurile evidenţiate în actele financiar contabile ale debitoarei şi neidentificate faptic de lichidator. pune în vedere lichidatorului să formuleze punctele de întrebare ale interogatoriului, puncte de întrebare care să reflecte faptele imputate administratorului în cuprinsul cererii formulate. Pronunţată în şedinţa publică de la 25 Aprilie 2012.-

  • Sedinta din data de 14.02.2012 la ora 09:00

    Complet: C4 sindice
  • Amână cauza

    Admite cererea formulată de pârâtă, vizând acordarea unui nou termen de judecată , în vederea angajării unui apărător şi formularea apărării, ca fiind întemeiată. Amâna soluţionarea cererii la data de 25 aprilie 2012, ora 9,00, sala 26. Pârâtei cu menţiunea de a se prezenta personal la interogator pentru a da relaţii cu privire la situaţia activelor evidenţiate în actele financiar contabile ale debitoarei şi neidentificate faptic, modul de conducere al evidenţei contabile. Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Februarie 2012.

  • Sedinta din data de 10.01.2012 la ora 09:00

    Complet: C4 sindice
  • Amână cauza

    Admite cererea în probaţiune formulată de lichidator vizând administrarea probei cu interogarea pârâtului - teza probatorie fiind legate situaţia activelor evidenţiate în actele financiar contabile şi neidentificate faptic, modul de conducere al evidenţei contabile, ca fiind întemeiată. Amâna soluţionarea cererii de angajare a răspunderii personale a administratorului la data de 14 februarie 2012, ora 9,00 sala 26. Citarea pârâtului, cu menţiunea de a se prezenta personal la pentru a da relaţii cu privire la situaţia activelor evidenţiate în actele financiar contabile şi neidentificate faptic, modul de conducere al evidenţei contabile atât conform Codului de Procedură civilă cât şi prin Buletinul procedurilor de insolvenţă. Pune în vedere lichidatorului să formuleze punctele de întrebare ale interogatoriului – întrebări concrete cu privire la faptele imputate administratorului în cuprinsul cererii promovate-, ce urmează a fi luat pârâtului. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Ianuarie 2012.

Flux dosar


Actualizare GRPD