S* R********* S**
ContestatorS* I*********** T***** S**
ContestatorS* T** L****** S*
IntimatS* O******* V***** I******** G**** S* S********* V******
IntimatB** T********* I*** C*******
IntimatRespinge contestatia la executare ca neîntemeiată.Respinge capătul de cerere privind suspendarea ca fiind rămas fără obiect. Admite exceptia privind lipsa calitătii procesuale pasive a SC TBI Leasing IFN SA Bucuresti.Respinge ca inadmisibil capătul de cerere privind anularea deciziei de reziliere unilaterală a contractului de leasing nr.40516 cît si continuarea acestui contract.Admite exceptia privind lipsa calitătii procesuale active a SC RELSAMONIC SRL.Cu recurs.
amânat pentru lipsa părţilor
pentru lipsa părtilor.
Amână judecarea cauzei la data de 02.08.2012, termen acordat pentru când se va reface procedura de citare cu contestatoarele Sc Relsamonic Srl şi S* I*********** T***** S** şi prin agent procedural, iar cu cea din urmă contestatoare şi la sediul indicat din Focşani, strada Plantelor, nr. 23 Bis, judeţul Vrancea, precum şi la sediul lichidatorului judiciar Evicont IPURL cu sediul în Focşani, Bd. Unirii, nr. 59, bl. 59, sc. 2, ap. 35, et. 1, judeţul Vrancea. Se vor cita părţile care nu au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 12.07.2012
Amâna judecarea cauzei la data de 12.06.2012, termen acordat pentru când se va reface procedura de citare cu contestatoarea Sc Relsamonic Srl cu menţiunea de a depune dovada achitării cauţiunii în cuantum de 5247 lei, precum şi cu menţiunea de a comunica actele de executare pe care înţelege să le conteste, obligaţie ce se incumbă şi contestatorului Sandu Radu, precum şi pentru când se va emite adresă către Oficiul Registrului Comerţului Vrancea şi către intimatul B** T********* I*** C*******. Se vor cita contestatorii, intimaţii având termen în cunoştinţă. Pronunţată in şedinţa publica, astăzi 15.05.2012.
Repartizat ciclic
Inainteaza cauza la Registratura in vederea repartizarii aleatorii catre un complet specialitaz in materie comerciala/litigii cu profesionistii.
lipsa de apărare
lipsă de procedură cu contestatoarea
lipsă de procedură cu contestatoarele
timbrarea cererii
Inaintează dosarul primului complet de judecată imediat următor in materie comercială, respectiv C16COM6 si stabileste termen de judecată la data de 30.09.2011, cu citarea părtilor.
Ultim termen acordat contestatorilor pentru a achita cautiunea.
Amâna judecarea cauzei la data de 25.08.2011, termen acordat pentru când se va emite adresă către contestatoarea Sc Relsamonic Srl. Părţile au termen în cunoştinţă, conform prevederilor art. 88 alin. 1 pct. 51 C.p.c. Pronunţată in şedinţa publica, astăzi 11.08.2011.
Admite cererea de aminare , termen acordat pentru ca, contestatorii sa-si precizeze formele de executare, sa timbreze corespunzator actiunea si sa depunala dosardovada cautiune in procent de 10 % din suma contestata
Admite cererea de abţinere formulată de judecător Soare Luminiţa, din cadrul Judecătoriei Focşani. Trimite dosarul la Serviciul Registratură în vederea repartizării sale aleatorii la un complet specializat în materie civilă. Fără cale de atac. Dată în camera de consiliu. Pronunţată în şedinţă publică, azi 02.06.2011.