I************ D* P****** A* J******** A**** - C************* J******
PetentP************* D******
IntimatAdmite cererea. Înlocuieşte sancţiunea amenzii contravenţionale în cuantum de 50 de lei, aplicate intimatei prin procesul - verbal de contravenţie seria AX nr. 3221033/13.02.2006 încheiat de petent, cu sancţiunea contravenţională a prestării unei activităţi în folosul comunităţii pe o durată de 5 ore. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică la data de 10.04.2012.
Se reia procedura de citare cu aceasta, la adresele indicate la f.2 şi 5 din dosar, cât şi prin afişare la uşa instanţei. Se emite adresă către DJEP Mehedinţi, cu menţiunea de a indica domiciliul actual al intimatei, în vederea citării. Amână judecata cauzei şi acordă termen la data de 10.04.2012, C6 civil, sala 2, ora 08,30. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 28 Februarie 2012.
Se reia procedura de citare cu intimata în mun. Drobeta Turnu Severin, str. Romana, nr.12, jud. Mehedinţi, cu menţiunea de a se prezenta personal în vederea administrării interogatoriului, sub sancţiunea prev. de disp.art. 225 C.pr.civ. Se emite adresă către AFP Drobeta Turnu Severin, cu menţiunea de a preciza dacă intimata figurează înregistrată ca realizând venituri. Constată că petenta are termen în cunoştinţă, în temeiul disp. art. 88 al.1 pct.51 d in Legea nr. 202/2010 privind unele măsuri pentru accelerarea soluţionării proceselor, în raport de menţiunile efectuate pe dovada de îndeplinire a procedurii de citare aflate la f.15 din dosar. Amână judecata cauzei şi acordă termen la data de 28.02.2012, C6 civil, sala 2, ora 08.30. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Ianuarie 2012.