M******* I***
PetentI************ J******* D* P****** V*****
Pârât AGENT CONSTATATORadmis în parte, aplică avertisment
Admite cererea formulată de apărătorul petentului. Acordă termen, pentru a se denune înscrisuri.
Încuviinţează, în temeiul art.167 alin.1 Cod de procedură civilă, pentru petent prin apărător probele cu înscrisuri şi testimonială cu 2 martori. Acordă termen în vederea administrării probatoriului. Pune în vedere petentului prin apărător să depună lista cu martori în termen procedural sau să aducă prin grija sa în dovedirea plângerii.
Admite cererea formulată de apărătorul petentului. Acordă termen în vederea studierii punctului de vedere exprimat de agentul constatator prin precizările depuse la dosar.
Admite cererea. Acordă termen. Comunică agentului constatator duplicatul de pe plângerea reformulată de petent pentru a-şi exprima punctul de vedere.
Admite cererea formulată de apărătorul petentului. Acordă termen pentru pregătirea apărării.
Admite cererea de amânare formulată de petent în vederea angajării unui apărător şi acordă termen în acest sens. Repetă procedura de citare cu petentul şi pune în vedere să depună la dosar procesul verbal contestat, în original.