Dosar 2047/109/2011 din 08.04.2011

obligaţie de a face


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 2047/109/2011
Data dosar:
08.04.2011
Instanta:
Tribunalul Argeș
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
obligaţie de a face
Categorie:
Litigii de munca
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 08.03.2012 la ora 08:30

    Complet: C2A-AS-FOND
  • Admite in parte cererea

    Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive invocată de pârâta Casa de Asigurări de Sănătate Argeş. Admite în parte acţiunea precizată. Obligă pârâta să plătească reclamanţilor, moştenitori ai defunctului Marina Nicolae, o despăgubire în cuantum de 410 lei, reprezentând contravaloare analize medicale, sumă actualizată cu indicele de inflaţie, începând cu data de 14.11.2010 şi până la data plăţii efective. Obligă pârâta să plătească reclamanţilor şi daune morale în cuantum de 2000 lei. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 08.03.2012.

  • Sedinta din data de 01.03.2012 la ora 12:00

    Complet: C2A-AS-FOND
  • Amână cauza

    AMÂNĂ PRONUNŢAREA LA DATA DE 08.03.2012 Pronunţată în şedinţă publică, azi 01.03.2012, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.

  • Sedinta din data de 02.02.2012 la ora 12:00

    Complet: C2A-AS-FOND
  • Amână cauza

    Se emite adresă către Institutul - Centrul de Diagnostic INCD„Victor Babeş” să precizeze contravaloarea căror servicii medicale a fost achitată de reclamantul Marina Nicolae cu bonul din 24.11.2010. Se revine cu adresă către reclamanţi să înainteze dovezi din care să rezulte calitatea de asigurat a reclamantului Marina Nicolae - decedat la momentul recoltării probei, (dacă era angajat cu contract individual de muncă sau pensionar), recomandarea medicului pentru respectiva analiză şi dovezi din care să rezulte data la care a fost eliberat rezultatul. În vederea legalei constituiri a completului de judecată, amână judecarea cauzei la data de 01.03.2012 Se citează reclamanţii cu menţiunea să se prezinte personal la instanţă la următorul termen de judecată. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 Februarie 2012 la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.

  • Sedinta din data de 08.12.2011 la ora 12:00

    Complet: C2A-LM-FOND
  • Amână cauza

    Transpune cauza de pe lista de litigii de muncă la completul C2A-AS-Fond. Încuviinţează pentru părţi proba cu înscrisuri. Se emite adresă către Spitalul Judeţean de Urgenţă Piteşti – Serviciul Oncologie pentru a se indica data la care a fost luat în evidenţă reclamantul Marina Nicolae cu diagnosticul tumoră malignă. Se emite adresă către reclamanţi să înainteze dovezi din care să rezulte calitatea de asigurat a reclamantului Marina Nicolae - decedat la momentul recoltării probei, (dacă era angajat cu contract individual de muncă sau pensionar), recomandarea medicului pentru respectiva analiză şi dovezi din care să rezulte data la care a fost eliberat rezultatul. Amână judecarea cauzei la data de 02.02.2012 Se citează reclamanţii cu menţiunea să se prezinte personal la instanţă la următorul termen de judecată. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 08 Decembrie 2011 la Tribunalul Argeş, Secţia Civilă – complet specializat de litigii de muncă şi asigurări sociale.

  • Sedinta din data de 10.11.2011 la ora 12:00

    Complet: C2A-LM-FOND
  • Amână cauza

    Introducerea în cauză a moştenitorilor reclamantului, respectiv: M***** M***** şi M***** C********* D*****. Prorogă discutarea excepţiei necompetenţei materiale a tribunalului de a judeca prezenta cauză, invocată prin întâmpinare. Amână judecarea cauzei la data de 08.12.2011. Se citează reclamanţii M***** M***** şi M***** C********* D***** Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Noiembrie 2011 la Tribunalul Argeş, Secţia Civilă – complet specializat de litigii de muncă şi asigurări sociale.

  • Sedinta din data de 20.05.2011 la ora 08:30

    Complet: C2 - Cameră de consiliu
  • Încheiere

    Admite cererea de îndreptare a erorii materiale şi dispune îndreptarea erorii materiale strecurată în dispozitivul încheierii de şedinţă din 16.05.2011, în sensul că în loc de „scoate cauza de pe rol şi o înaintează la Compartimentul Arhivă în vederea repartizării aleatorii la un complet specializat contentios administrativ şi fiscal” se va trece scoate „cauza de pe rol şi o înaintează la Compartimentul Arhivă în vederea repartizării aleatorii la un complet specializat litigii de muncă şi asigurări sociale”. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Mai 2011

  • Sedinta din data de 16.05.2011 la ora 8:30

    Complet: C1-FOND-CIVIL
  • Amână cauza

    Scoate cauza de pe rol şi o înaintează Compartimentului Arhivă în vederea repartizării aleatorii la un complet specializat contencios administrativ şi fiscal.

Flux dosar


Actualizare GRPD