C***** M****
PetentÎn baza art. 455 C.p.p. raportat la art. 453 alin.21 C.p.p. şi dec.XXXIV/2006 a ICCJ Secţiile Unite, ia act de retragerea cererii de întrerupere a executării pedepsei formulată de petentul condamnat deţinut în Penitenciarul Timişoara. În baza art.192 alin.2 Cod procedură penală, obligă petentul la plata sumei de 150 lei, reprezentând cheltuieli judiciare avansate de stat. Dispune plata sumei de 100 lei din fondurile Ministerului Justiţiei către Baroul Timiş, reprezentând onorariu avocat din oficiu. Cu recurs, în termen de 10 zile de la pronunţare pentru procuror şi comunicare pentru petent. Pronunţată în şedinţa publică din 12.12.2011.
Emiterea unei adrese către IML Timişoara în vederea comunicării raportului de expertiză medico-legale cu privire la condamnat. Amână cauza la data de 12.12.2011. Pronunţată în şedinţă publică azi, 14.11.2011.
Emiterea unei adrese către IML Timişoara în vederea efecuării unei expertize medico-legale privond stareade sănătate a condamnatului-petent. Amână cauza la data de 14.11.2011. Pronunţată în şedinţă publică azi, 17.10.2011.