M******* M******
ReclamantC****** M*****
ReclamantC****** N******
ReclamantC****** L***** H***** P***** A******** A P*********** L**** F******* F******
PârâtC****** J******** V***** P***** S********* D******** D* P********** A***** T**********
PârâtHOT: Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale active şi lipsei de interes invocarte de itnerveninţi . Admite excepţia autorităţii de lucru judecat ridicată de pârâta C omisia loclaă Horezu şi intervenienţi faţă de Sebntinţa civilă 397/2.04.2007 în Dosar nr.125/241/2006 cu privire la capătul de ceree referitor la reconstituire, validare şi eliberare titlu de proprietate. Respinge acţiunea reclamanţilor cu privire la capătul de cerere privind punerea în posesie şi înaintarea documentaţiei pentru validare ca neîntemeiată . Admite în parte cererea de intervenţie . Respinge cererea pârâţilor Obadă Emilia, Obadă Elena Mădălina şi Obadă Ciortan Ionuţ privind plata cheltuielilor de judecată . Cu recur, Pronunţată în şedinţa publică din 13 noiembrie 2013 . Preşedinte,
Hotarare 1435/2013 din 13.12.2013Amână pronunţarea la data de 13 decembrie 2013, pentru ca părţile să depună concluzii scrise şi pentru ca intermenienţii să achite diferenţă onorariu expertiză, în sumă de 300 lei .
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 10.12.2013Amână cauza pentru ca expertul să răspundă la obiecţiunile formulate de pârâţi şi intervenienţi .
Incheiere de sedinta din 05.11.2013Amână cauza pentru ca părţile să ia cunoştinţă de răspunsul expertului la obiecţiunile formulate de pârâţi şi intervenienţi .
Incheiere de sedinta din 08.10.2013Amână cauza pentru lipsa expertizei .
Incheiere de sedinta din 10.09.2013Amână cauza pentru a se efectua adresă către expert să răspundă la obiecţiunile formulate de intervenienţi, în sensul de a transpune pe teren toate actele de proprietate deţinute de reclamantă cât şi de intervenienţi , ţinând cont de schiţele cadastrale şi de planul parcelar de punere în posesie în zonă ( ce va fi solicitat de la comisie, să stabilească dacă terenul dobândit prin licitaţie de Obadă Ion este acelaşi cu terenul din contractul de vânzare - cumpărare făcut de intervenienţi sau există teren distinct; să stabilească dacă reclamanţii ocupă din terenul intervenienţilor, în caz afirmativ ce suprafaţă ; dacă există suprapunere pe terenul reclamanţilor, în caz afirmativ pe ce suprafaţă .
Incheiere de sedinta din 11.06.2013Amână cauza pentru ca expertul să răspundă la obiecţiunile formulate de pârâţi şi intervenienţi.
Incheiere de sedinta din 14.05.2013Amână cauza pentru ca părţile să ia cunoştinţă de completarea raportului de expertiză.
Incheiere de sedinta din 16.04.2013Amână cauza pentru lipsa răspunsului expertului Nichifor Gabriel Pătru la obiecţiunile formulate de intervenienţi la expertiză .
Incheiere de sedinta din 26.03.2013Amână cauza pentru a se răspunde către expert la obiecţiunile formulate de interveninţi la completarea raportului de expertiză .
Incheiere de sedinta din 26.02.2013Amână cauza pentru a se răspunde de către expert la obiecţiunile formulate de intervenienţi la completarea raportului de expertiză .
Incheiere de sedinta din 22.01.2013Amână cauza pentru ca părţile să ia cunoştinţă de completarea raportului de expertiză .
Amână cauza la 8.01.2013, pentru lipsa completării raportului de expertiză.
Amână cauza la 20 noiembrie 2012, pentru a se completa expertiza.
Amână cauza la 16 octombrie 2012, pentru a se achita diferenţa de onorariu expert.
Amână cauza la 18 septembrie 2012, pentru a se lua cunoştinţă de raportul de expertiza .
Amână cauaz la 19 iunie 2012, pentru a se efectua expertiza dispusă.
Amână cauza la 22 mai 2012, pentru a se efectua expertiza dispusă şi pentru a se cita intervenienţii.
Amână cauza la 10 aprilie 2012, pentur a se efectua expertiza dispusă.
Amână cauza la 6 martie 2012, pentru a se efectua expertiza dispusă.
amână cauza pentru în vederea administrării probatoriului încuvinţat.
amână cauza pentru administrarea probelor.