V** T**** L** S**
ReclamantB***** V*****
PârâtS.civ.nr.2669/10.11.2011. Admite excepţia insuficientei timbrări a acţiunii , invocată de instanţă din oficiu, şi, în consecinţă, anulează ca insuficient timbrată cererea având ca obiect acţiune în despăgubiri , formulată de reclamanta SC ,,VAD TRANS LUX” SRL cu sediul în Vişeu de Sus, str. Muntenia, nr. 4, jud. Maramureş, în contradictoriu cu pârâtul B***** V***** , cu domiciliul în Vişeu de Sus , str. Zorilor, bl.1,ap.14, jud. Maramureş. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică , azi 10 noiembrie 2011.
-se vor cita părţile, recl. cu menţiunea achitării diferenţei taxă timbru de 1749,52 lei şi 5 lei timbru judiciar , sub sancţiunea anulării acţiunii ca insuficient timbrată
-reprez.reclamantei va preciza valoarea despăgubirilor solicitate, sub sancţiunea suspendării acţiunii în baza art.155 ind.1 c.pr.civ.