P** T* I**** O*******
PetentRespinge, în baza art. 449 Cpp şi art. 36 şi urm Cp cererea petentului condamnat P.I.O ca rămasă fără obiect. Cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în baza art. 192 Cpp în sarcina statului, iar onorariul avocatului din oficiu va fi plătit din fondurile Ministerului Justiţiei . Cu recurs în 10 zile. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 02.11.2012.
În baza art. 291 al. 8 Cpp, se reia procedura de citare cu petentul la PNT Colibaşi. Se revine cu adresă către Judecătoria Horezu pentru a înainta relaţiile solicitate la termenul anterior de judecată. Amână judecarea cauzei la 02.11.2012. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 07 August 2012
Revine cu adresa de la fila 39 din dosar, către Judecătoria Hunedoara. Emite adresă către Penitenciarul Colibaşi în sensul celor menţionate în considerentele prezentei încheieri. Emite adresă către Judecătoria Horezu pentru a se identifica dacă împotriva petentului a fost pronunţată o hotărâre de condamnare, urmând ca în caz afirmativ să se înainteze în copie sentinţa pronunţată, cu menţiunea datei şi modalităţii rămânerii definitive. . În temeiul art. 177 alin 6 Cpp rap. la art. 291 alin 8 Cpp reia procedura de citare cu petentul. Amână judecarea cauzei la data de 07.08.2012-Complet C5 Vacanţă Penal. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 01 Iunie 2012 .
Ia act de faptul că împotriva petentului Judecătoria Horezu a pronunţat în primă instanţă o altă pedeapsă cu închisoarea şi acorda un termen mai lung pentru ca şi această pedeapsă să fie avută în vedere la soluţionarea prezentei cereri de contopire. Încuviinţează cererea formulată de procuror şi revine cu adresă în vederea reactualizării fişei de cazier judiciar a petentului. Emite adresă către Judecătoria Deva pentru a se înainta sentinţa penală nr. 994/06.09.2010, conformă cu originalul, cu menţiunea datei şi modalităţii rămânerii definitive. Emite adresă către Judecătoria Hunedoara pentru a se înainta sentinţa penală nr. 172/30.09.2010, conformă cu originalul, cu menţiunea datei şi modalităţii rămânerii definitive. În temeiul art. 177 alin 6 Cpp rap. la art. 291 alin 8 Cpp reia procedura de citare cu petentul. Amână judecarea cauzei la data de 01.06.2012 . Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 06 Aprilie 2012 .
Emite adresă către Penitenciarul Colibaşi în sensul celor menţionate în considerentele prezentei încheieri. Emite adrese către Judecătoria Hunedoara şi Judecătoria Aiud în vederea ataşării sentinţelor penale de condamnare. Emite adresă în vederea înaintării fişei de cazier judiciar a petentului. În temeiul art. 177 alin 6 Cpp rap. la art. 291 alin 8 Cpp reia procedura de citare cu petentul. Amână judecarea cauzei la data de 06.04.2012. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 Martie 2012 .
Emite adresă către Penitenciarul Colibaşi în sensul celor menţionate în considerentele prezentei încheieri. În temeiul art. 177 alin 6 Cpp rap. la art. 291 alin 8 Cpp reia procedura de citare cu petentul. Amână judecarea cauzei la data de 02.03.2012. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 03 Februarie 2012.