Dosar 2485/220/2011 din 25.11.2011

înlocuirea sau încetarea internării medicale (art.434 C.p.p.)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 2485/220/2011
Data dosar:
25.11.2011
Instanta:
Judecătoria Deta
Departament:
JUDECATORIA DETA
Obiect:
înlocuirea sau încetarea internării medicale (art.434 C.p.p.)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 24.04.2012 la ora 9:00

    Complet: C2A
  • ia act de retragere

    Ia act că petenta îşi retrage cererea formulată.

  • Sedinta din data de 27.03.2012 la ora 9:00

    Complet: C2A
  • Amână cauza

    Se va solicita ca I.M.L. Timişoara să restituie dosarul având în vedere de faptul că s-a renunţat la efectuarea acestei expertize.

  • Sedinta din data de 28.02.2012 la ora 9:00

    Complet: C2A
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la data de 27 martie 2012 termen pentru care se va cita petenta, la Penitenciarul Arad, cu menţiunea că prezenţa părţii e obligatorie.

  • Sedinta din data de 17.02.2012 la ora 9:00

    Complet: C2 mixt
  • Termen preschimbat
  • Sedinta din data de 24.01.2012 la ora 9:00

    Complet: C2 mixt
  • Amână cauza

    Admite cererea de probaţiune formulată de către petentă. Încuviinţează efectuarea unei noi expertize psihiatrico legale prin care să se stabilească asupra oportunităţii înlocuirii măsurii de siguranţă a internării medicale cu măsura obligării a tratament medical Se va înainta dosarul la I.M.L. Timişoara . Cheltuielile pentru efectuarea acestei expertize sunt în sarcina petentei.

  • Sedinta din data de 13.01.2012 la ora 9:00

    Complet: C2 mixt
  • Amână cauza

    Revenirea cu adresă către IML Timişoara pentru efectuarea şi comunicarea raportului medico legal .

  • Sedinta din data de 16.12.2011 la ora 9:00

    Complet: C2 mixt
  • Amână cauza

    Admite cererea de probaţiune. Încuviinţează efectuarea unei expertize medico legale pentru stabilirea stării de sănătate a petentei I******** E****, în sensul de a se stabilii dacă se mai impune menţinerea măsurii de siguranţă a internării medicale sau se impune înlocuirea sau încetarea acestei măsuri. Înaintarea dosarului către I.M.L. Timişoara cu solicitarea de mai sus. Încunoştinţarea Spitalului de Psihiatrie Jebel despre măsurile dispuse.

Flux dosar


Actualizare GRPD