C****** G** I**
ContestatorC*** J******** D* P***** A****
IntimatS***** D* D****** N******** R****** V*****
IntimatAdmite contestaţia. Anulează decizia nr. 253724/30.03.2011 emisă de către intimată. Obligă intimata să emită contestatorului o nouă decizie de trecere la limită de vârstă în care să ia în considerare şi perioada 09.02.1971-01.03.1974 lucrată de către acesta în grupa a II-a de muncă şi să-i acorde pentru această perioadă punctajul suplimentar prevăzut de Legea 218/2008 şi OUG 100/2008. Cu recurs in termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică azi, 15.01.2013, la Tribunalul Argeş, secţia pt. conflicte de muncă şi asigurări sociale.
Hotarare 575/2013 din 15.01.2013Amână pronunţarea la 15.01.2013. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică azi, 08.01.2013, la Tribunalul Argeş, secţia pt. conflicte de muncă şi asigurări sociale.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 08.01.2013Încuviinţează, cererea contestatorului care solicită acordarea unui nou termen de judecată în vederea angajării unui apărător. Amână judecarea cauzei la 08.01.2013. Cu recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 04 Decembrie 2012, la Tribunalul Argeş, secţia pt. conflicte de muncă şi asigurări sociale.
Dispune conceptarea intimatei Secţiei de Drumuri Naţionale Râmnicu Vâlcea. Amână judecarea cauzei la data de 04.12.2012. Se citează intimata Secţiei de Drumuri Naţionale Râmnicu Vâlcea, la adresa indicată. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Noiembrie 2012, la tribunalul Argeş, secţia pt. conflicte de muncă şi asigurări sociale.
În temeiul art. 155 ind. 1 c.pr.civ. suspendă judecta cauzei până la data la care contestatorul se va conforma dispoziţiilor încheierii de şedinţă din 11.09.2012. Cu recurs cât timp durează suspendarea. Pronunţată în şedinţa publică azi, 02.10.2012, la Tribunalul Argeş, secţia de Conflicte de muncă şi Asigurări sociale.
Încuviinţează cererea formulată de contestator, prin care solicită acordarea unui nou termen de judecată pt. a stabili cadrul procesual pasiv. Amână judecarea cauzei la 02.10.2012. Cu recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 11 Septembrie 2012, la Tribunalul Argeş, secţia de Litigii de Muncă şi Asigurări Sociale.
Incuviinteaza pentzru ambele paerti proba cu înscrisuri. Amână judecarea cauzei la 11.09.2012, pentru a da posibilitatea intimatei sa faca vrificari si sa indice în cazul în care adeverinta nr. 1108/20.02.2008 depusa de contestator exista înregistrata la sediul intimatei de ce nu s-a raspuns la aceasta sau, ca s-a raspuns . Cu recurs odata cu fondul cauzei. Partile au termen in cunostinta. Pronunţată în şedinţa publică de la 26.06 2012 la Tribunalul Arges, sectia – Pentru conflicte de munca si Asigurari sociale.
Incuviinteaza cererea formulata de contestator prin care solicita acordarea unui nou termen de judecata pentru a lua cunostinta de continutul întampinarii si al înscrisurilor depuse de intimata si comunicate la acest termen de judecata Amână judecarea cauzei la 26.06.2012 . Cu recurs odata cu fondul cauzei. Partile au termen in cunostinta. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Mai 2012 la Tribunalul Arges, sectia – Pentru conflicte de munca si Asigurari sociale.
Amână judecarea cauzei la 13.03.2012 în vederea legalei constituiri a completului de judecată . Pune în vedere reprezentantului intimatei sa depuna la dosar copii de pe actele din dosarul de pensie al contestatorului. Cu recurs odata cu fondul cauzei. Partile au termen în cunostinta. Pronunţată în şedinţa publică de la 14.02..2012, la Tribunalul Argeş, Secţia – pentru conflicte de munca si asigurari sociale.
Amână judecarea cauzei la 13.03.2012 în vederea legalei constituiri a completului de judecată . Pune în vedere reprezentantului intimatei sa depuna la dosar copii de pe actele din dosarul de pensie al contestatorului. Cu recurs odata cu fondul cauzei. Partile au termen în cunostinta. Pronunţată în şedinţa publică de la 14.02..2012, la Tribunalul Argeş, Secţia – pentru conflicte de munca si asigurari sociale.