S* R******* S*
CreditorS* P****** I**** S**
DebitorConstată că creditoarea S.C. R. S.A. a renunţat la judecarea cererii de deschidere a procedurii insolvenţei formulate în contradictoriu cu debitoarea S.C. P. I. S.R.L.Respinge, ca rămasă fără obiect, contestaţia formulată de debitoarea S.C. P. I. S.R.L., în contradictoriu cu creditoarea S.C. R. S.A.Ia act că debitoarea nu a solicitat cheltuieli de judecată.Cu drept de recurs în termen de 7 zile de la comunicare.Pronunţată în şedinţă publică, azi, 28.06.2013.
Hotarare 1910/2013 din 28.06.2013Amână pronunţarea pentru data de 31 mai 2013, sala 249, ora 8,00, pentru a da posibilitate părţilor să depună concluzii scrise.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 24.05.2013Amână cauza pentru a da posibilitate debitoarei să achite întregul debit.
Incheiere de sedinta din 12.04.2013cauza a fost suspendată în baza art.242 alin.1 pct.1 C.pr.civ.
Incheiere suspendare din 16.11.2012Prorogă soluţionarea cererii de repunere pe rol pentru a da posibilitatea creditoarei să depună la dosar în original dovada achitării taxei judiciare de timbru în cuantum de 60 lei pentru termenul următor, sub sancţiunea suspendării. Stabileşte termen pentru examinarea cererii de deschidere a procedurii insolvenţei pentru data de 16 noiembrie 2012, sala 249, ora 8,00, termen dat în cunoştinţă debitoarei prin reprezentanta sa legală, pentru când se va cita creditoarea cu menţiunea să depună la dosar în original dovada achitării taxei judiciare de timbru în cuantum de 60 lei, pentru cererea de repunere pe rol, sub sancţiunea suspendării.
Suspendat in baza art. 242 alin. (1) pct. 1 C.proc.civ.
Amână cauza în vederea stingerii litigiului pe cale amiabilă.
având în vedere înregistrarea întâmpinării la contestaţie, în cursul zilei de ieri şi comunicarea acesteia cu debitoarea la termenul de azi, pentru a-i da posibilitatea să studieze întâmpinarea la contestaţie, va admite cererea de amânare formulată iar pentru celeritate va pune în vedere debitoarei, având în vedere conţinutul apărărilor din contestaţia formulată, să depună la dosar situaţiile financiare pentru luna anterioară celei a datei introducerii cererii, respectiv începând cu luna mai 2011 şi până în prezent, dacă le are întocmite precum şi un extras de cont le zi pentru a dovedi existenţa disponibilităţilor băneşti, urmând să asigure comunicarea unui exemplar de pe aceste înscrisuri şi cu societatea creditoare,
Pentru a-i comunica creditoarei contestatie si pentru a-i da posbilitatea sa-si formuleze pozitia procesuala
pentru eventuala solutionare amiabila a cauzei