R****** S*****
Intimat ContestatorJ**** E*****
Recurent IntimatB** M***** C****** I****
Intimat IntimatAdmite cererea aşa cum a fost formulată. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică azi 25.06.2012 .
Admite exceptia lipsei calitatii procesuale pasive a B** M***** C****** I****. Respinge contestatia la executare formulata in contradictoriu cu BEJ Moraru Claudiu ca fiind introdusa impotriva unei persoane fara calitate procesuala pasiva. Admite contestatia la executare şi anuleaza incheierea de incuviinţare a executarii silite pronuntata de Judecătoria Slatina in dosarul cu nr. 8481/311/2011 şi va anula actele de executare subsecvente emise de BEJ Moraru Claudiu in dosarul cu nr. 1034/O/2011. Obliga contestatoarea să plăteasca intimatei suma de 694 lei cu titlu de cheltuieli de judecata. Cu recurs. Pronuntata in şedinta publică azi, 13.12.2011.
Introduce în cauză si conceptează, in calitate de intimat, si Biroul Executorului Judecătoresc Moraru Claudiu Ionut, cu sediul in municipiul Slatina, str. Lipscani nr.53, judeţul Olt. In baza art. 85, art. 107 Cod procedura civila acorda un nou termen de judecata la data de 13.12.2011, pentru cand contestatoarea are termen in cunostinta, se citează intimata J**** E*****, cu copie precizare, se citează intimatul, Biroului Executorului Judecatoresc Moraru Claudiu Ionut cu copie contestatie la executare, inscrisuri si copie precizare . Pronunţată în şedinţă publică azi, 29.11.2011.