S* A**** S**
DebitorD*** G*** R******** A F********* P****** C****** P*** A************ A F********* P****** V*****
CreditorO****** R********** C********* V*****
Reprezentant legalJ********** R* V*****
Reprezentant legalG*** A** I**** R* V*****
LichidatorÎnchide procedura. Dispune radierea. Aprobă decontul. Cu recurs.
Hotarare 1395/2019 din 21.11.2019Termen acordat pentru a se pune în discuţie inchiderea procedurii, după publicarea raportului final de lichidare, iar creditorii vor fi luat cunoştinţă de acesta.
Incheiere de sedinta din 12.09.2019Termen acordat pentru a se soluţiona contestaţia formulată împotriva planului de distribuţie- asociat a2, în apel, cu termen la 28 mai 2019.
Incheiere de sedinta din 16.05.2019Termen acordat pentru a se soluţiona contestaţia formulată împotriva planului de distribuţie.
Incheiere de sedinta din 07.03.2019Termen acordat pentru a se soluţiona contestaţia formulată împotriva planului de distribuţie, cu termen la data de 21 februarie 2019.
Incheiere de sedinta din 06.12.2018Termen acordat pentru a se soluţiona contestaţia formulată împotriva planului de distribuţie, cu termen la data de 22 noiembrie 2018.
Incheiere de sedinta din 11.10.2018Termen acordat pentru a se afişa şi publica planul si raportul de distribuţie al sumei încasate.
Incheiere de sedinta din 28.06.2018Termen acordat pentru continuarea procedurii şi distribuirea sumei rezultate din valorificarea ultimului bun din patrimoniul debitoarei, după curgerea termenului de 30 de zile prevăzut de lege.
Incheiere de sedinta din 17.05.2018Termen acordat pentru continuarea procedurii şi valorificarea bunului (statie de betoane) din patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 05.04.2018Termen acordat pentru continuarea procedurii şi valorificarea bunurilor din patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 22.02.2018Termenacordat pentru valorificarea bunului (statie betoate) din patrimoniul debitoarei, pentru ca lichidatorul să ia cunoştinţă de cererea de plată formulată de creditorul bugetar şi să expună un punct de vedere.
Incheiere de sedinta din 11.01.2018Termen acordat pentru continuarea operaţiunilor de lichidare şi valorificarea staţiei de betoane din patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 23.11.2017Termen acordat pentri continuarea operaţiunilor de lichidare şi valorificarea staţiei de betoane din patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 28.09.2017Termen acordat pentru continuarea operaţiunilor de lichidare, valorificarea bunului mobil din patrimoniul debitoarei
Incheiere de sedinta din 18.05.2017Termen acordat pentru continuarea operaţiunilor de lichidare, valorificarea bunului mobil din patrimoniul debitoarei
Incheiere de sedinta din 06.04.2017Termen acordat pentru continuarea operaţiunilor de lichidare, valorificarea bunurilor din patrimoniul debitoarei, întocmirea tabelului şi planului de distribuţie pentru suma încasată cu titlul de preţ al imobilului (spaţiu comercial) ce a fost valorificat.
Incheiere de sedinta din 09.02.2017Termen acordat pentru valorificarea patrimoniului debitoarei (spatiu comercial).
Incheiere de sedinta din 17.11.2016Termen acordat pentru continuarea procedurii şi valorificarea bunurilor din patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 22.09.2016Termen pentru continuarea operatiunilor de lichidare şi valorificarea bunurilor din patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 26.05.2016Termen pentru continuarea operatiunilor de lichidare şi valorificarea bunurilor din patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 14.04.2016Termen pentru continuarea operatiunilor de lichidare.
Incheiere de sedinta din 18.02.2016Termen acordat pentru continuarea operaţiunilor de lichidare şi valorificarea bunurilor din patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 26.11.2015Termen acordat pentru continuarea operaţiunilor de lichidare şi valorificarea bunurilor din patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 01.10.2015Termen acordat pentru continuarea operaţiunilor de lichidare.
Incheiere de sedinta din 28.05.2015Termen acordat pentru a se afişa Tabelul suplimentar al creditorilor.
Incheiere de sedinta din 02.04.2015Termen acordat pentru continuarea operaţiunilor de lichidare şi pentru a se verifica toate cererile depuse după trecerea la faliment.
Incheiere de sedinta din 05.02.2015Dispune trecerea la faliment. Desemnează lichidator Grup Axa IPURL, onorariu lunar 300 lei. termen 05 februarie 2015. Cu recurs.
Hotarare 4588/2014 din 27.11.2014Termen pentru continuarea planului de reorganizarea activităţii.
Incheiere de sedinta din 02.10.2014Termen pentru achitarea ratelor conform planului de reorganizarea activităţii.
Incheiere de sedinta din 29.05.2014Termen acordat pentru continuarea planului de reorganizare.
Incheiere de sedinta din 20.03.2014Termen acordat pentru continuarea planului de reorganizarea activităţii.
Incheiere de sedinta din 23.01.2014Termen acordat pentru continuarea derulării planului de reorganizarea activităţii.
Incheiere de sedinta din 14.11.2013Termen pentru a se achita ratele conform planului de reorganizarea activităţii propus.
Incheiere de sedinta din 19.09.2013Confirmă planul de reorganizarea activităţii, astfel cum a fost completat şi acordă termen pentru derularea acestuia şi ducerea la îndeplinire.
Incheiere de sedinta din 16.05.2013Termen acordat pentru a se lua cunoştinţă de planul de reorganizarea activităţii depus de debitoare.
Incheiere de sedinta din 18.04.2013Constată că la acest termen, judecătorul sindic nu se poate pronunţa asupra planului de reorganizarea activităţii propus de debitoare, întrucât din analiza acestuia s-a constatat că deşi a fost votat de adunarea creditorilor, acesta cuprinde aprecieri pur teoretice, fiind lipsit de o bază reală. Mai mult, planul propus nu indică perspectivele de redresare ale debitoarei în raport cu posibilităţile şi specificul activităţii, cu mijloacele financiare disponibile şi nu are un fundament economic sănătos, neavând o bază clară pentru acoperirea necesarului de resurse financiare. Judecătorul sindic apreciază că este necesar ca debitorul să depună la dosar un plan de reorganizare întocmit în conformitate cu dispoziţiile art.95 din Legea 85/2006, indicându-se inclusiv baza economico-financiară a derulării acestui plan. Acordă termen pentru a se soluţiona contestaţia formulată de administratorul debitoarei la creanţa creditoarei SC Romstal Leasing IFN SA Bucureşti. Se va afişa Tabelul creditorilor şi se va încheia proces verbal.
Incheiere de sedinta din 24.01.2013Termen acordat pentru a se comunica planul de reorganizarea activităţii propus de debitoare, în vederea discutării.
Termen acordat pentru a se soluţiona contestaţia ce formează obiectul dosarului nr. 2982/90/2911/a1 şi pentru continuarea operaţiunilor de lichidare.
Termen acordat pentru continuarea operaţiunilor de lichidare şi pentru a se soluţiona contestaţia formulată în dosarul nr. 2982/90/2011/a1. Se va afişa tabelul creditorilor şi se va încheia proces verbal de afişare.
Confirmă comitetul creditorilor alcătuit din CEC Bank SA, SC Bulacu Construct SRL şi SC ONIL SERV SRL. Acordă termen pentru a se lua cunoştinţă de planul de distribuţie parţială şi pentru a se depune de către debitoare un plan de reorganizarea activităţii.
Admite cererea. Dispune indreptarea erorilor materiale. Cu drept de recurs.
Termen acordat pentru continuarea operaţiunilor de lichidare şi pentru a se soluţiona contestaţia ce face obiectul dosarului nr.2982/90/2011/a1.
Termen acordat pentru continuarea operaţiunilor, pentru a se întocmi şi depune un plan de reorganizarea activităţii şi a se verifica cererile de creanţă depuse la dosar.
Admite cererea. Deschide procedura generală. Desemnează administrator judiciar Grup Axa IPURL, care va îndeplini disp. art.20 şi urm. din Legea 85/2006. Onorariu provizoriu 300 lei lunar. Termen 03 noiembrie 2011. Cu drept de recurs.
Amână cauza pentru a se depune la dosar actele prevăzute de dispoziţiile art.28, , lit.j şi k din legea nr.85/2006.