D****** V*****
ContestatorS* M***** L****** I** S*
IntimatS* V***** P*** S**
IntervenientAdmite în parte contestatia la executare formulata de contestatorul D****** V***** în contradictoriu cu intimata S* M***** L****** I** S* şi intervenineta S* V***** P*** S**. Dispune anularea partiala a somatiei din 25.10.2011, a prcesului verbal de chelutieli.precum şi a celorlate acte de executare emise in dosarul de executare nr. 651/E/2011 în sensul ca suma de plata datorata de intervenienta S* V***** P*** S** la data de 25.10.2011,data emiterii somatiei de plata, este de 66.089 lei formata din 28064 lei reprezentând valoarea facturilor emise de intimata şi suma de 37.485 lei reprezentând valoarea penalitatilor de întârziere pe perioada 10.09.2009-25.10.2011 conform raportului de expertiza intocmit in cauza de expert Stepan Elena. Respinge cererea de restituire a taxei judiciare de timbru ca fiind prematura. Admite în parte cererea de interventie formulata de intervenineta S* V***** P*** S** in interesul contestatorului D****** V***** în sensul ca dispune anularea partiala a somatiei din 25.10.2011, a procesului verbal de chelutieli.precum şi a celorlate acte de executare emise in dosarul de executare nr. 651/E/2011 în sensul ca suma de plata datorata de intervenienta S* V***** P*** S** la data de 25.10.2011,data emiterii somatiei de plata, este de 66.089 lei formata din 28064 lei reprezentând valoarea facturilor emise de intimata şi suma de 37.485 lei reprezentând valoarea penalitatilor de întârziere pe perioada 10.09.2009-25.10.2011 conform raportului de expertiza intocmit in cauza de expert Stepan Elena. Admite in parte cererea contestatorului de acordare a cheltuielilor de judecata si dispune obligarea intimatei SC MARFIN LEASING IFN la plata sumei de 1967,4 lei.
Hotarare 5453/2013 din 03.04.2013amâna pronuntarea la 03.04.2013
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 27.03.2013in vederea emiterii adresei catre expert
Incheiere de sedinta din 27.02.2013pentru ca contestatorul sa depuna in scris obiectiunile la raportul de expertiza
pentru observarea raportului de expertiza.
pentru lipsa raportului de expertiza
in vederea repetarii adresei catre expert
in vederea emiterii adresei catre expert
in vederea repetarii adresei catre intimata
in vederea efectuarii unei adrese catre intimata pentru a ne preciza modul de calcul al fiecarui element mentionat in fisa debit(capital, debit, penalitati, cheltuieli nefacturate).
in vederea repetarii adresei catre intimata pentru a ne comunica conditiile generale ale contractului nr. 070703375S/9/04.09.2007
in vederea citarii intimatei cu copie de pe interogatoriu
pentru administrare probe
in vederea achitarii cautiunii
pentru lipsa aparare
Admite excepţia nelegalei compuneri a completului de judecată invocată de instanţa din oficiu. Înaintează cauza Serviciului Registratură din cadrul Judecătoriei Craiova în vederea repartizării la un complet specializat în soluţionarea cauzelor comerciale. Pronunţată în şedinţă publică, azi 22 noiembrie 2011.