Dosar 32/185/2011 din 11.01.2011

uzucapiune


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 32/185/2011
Data dosar:
11.01.2011
Instanta:
Judecătoria Bălcești
Departament:
JUDECATORIA BALCESTI
Obiect:
uzucapiune
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 02.05.2012 la ora 9:00

    Complet: C.civ. 1
  • Respinge cererea

    Respinge cererea, ulterior precizată, ca nefondată.

  • Sedinta din data de 14.03.2012 la ora 9:00

    Complet: C.civ. 1
  • Amână cauza

    in vederea completării probatoriului se va solicita relaţii de la Primăria comunei Laloşu.

  • Sedinta din data de 25.01.2012 la ora 9:00

    Complet: C.civ. 1
  • Amână cauza

    se revine cu adresa la expert in vederea completarii raportului de experiza

  • Sedinta din data de 30.11.2011 la ora 9:00

    Complet: C.civ. 1
  • Amână cauza

    Având în vederea că prin cererea precizatoare reclamantul a extins cadrul procesual cu pârâţii N*** C******** şi N*** I**, şi dispoziţiile art.132 C.proc.civ. coroborat cu art.85 şi 107 C.proc.civ,

  • Sedinta din data de 19.10.2011 la ora 9:00

    Complet: C.civ. 1
  • Amână cauza

    pentru a se reveni cu adresa Primaria comunei Lalosu.

  • Sedinta din data de 07.09.2011 la ora 9:00

    Complet: C.civ. 1
  • Amână cauza

    Fata de cererea formulata de reclamant prin apărător ales, pentru a lua cunoştinţă de continutul raportului de expertiza.Se comunica paratului prin adresa in copie raportul de expertiză tehnică.

  • Sedinta din data de 01.06.2011 la ora 9:00

    Complet: C.civ. 1
  • Amână cauza

    Admite proba cu expertiză tehnică judiciară, specialitatea topografie, având următoarele obiective:1.să se identifice şi să reprezinte grafic terenul în litigiu în suprafaţă totală de 1.380 mp. situat în satul Mologeşti, comuna Laloşu, judeţul Vâlcea; 2.să se stabilească mărimea reală a terenului şi să se precizeze categoria de folosinţă şi vecinătăţile acestuia, respectiv dacă este împrejmuit sau nu; 3.să se indice persoanele care se află în posesiune acestuia şi data luării în stăpânire;4.să se menţioneze persoanele care l-au deţinut anterior cooperativizării, precum şi cele care s-au înscris cu acesta în cooperativă, dacă este cazul, respectiv dacă s-a solicitat în privinţa acestuia constituirea sau reconstituirea dreptului de proprietate în baza legii fondului funciar. Se emite adresă la expert la desemnat în cauză, Dumitrescu Magdalena-Flori, să procedeze la efectuarea lucrării şi să întocmească raportul de expertiză tehnică judiciară, specialitatea topografie, care să răspundă la obiectivele fixate, comunicându-i-se copie de pe încheierea de şedinţă. Se emite adresă către Biroul Local de Expertize tehnice şi Judiciare din cadrul Tribunalului Vâlcea, spre lua la cunoştinţă cu privire la desemnarea făcută, comunicându-i-se copie de pe încheierea de şedinţă

  • Sedinta din data de 06.04.2011 la ora 9:00

    Complet: C.civ. 1
  • Amână cauza

    Pune în vedere numitului Ştirbescu Gh. Gheorghe să achite taxa judiciară de timbru în sumă de 442 lei şi timbrul judiciar de 5 lei aferente cererii de intervenţie în interes propriu, sub sancţiunea disp. art.20 din Legea nr.146/1997 şi art.9 din Ordonanţa nr.32/1995, să indice cu claritate obiectul acesteia, respectiv drepturile proprii invocate.

  • Sedinta din data de 23.02.2011 la ora 9:00

    Complet: C.civ. 1
  • Amână cauza

    Încuviinţează pentru reclamant proba cu înscrisuri şi cu doi martori. Ia act că înscrisurile de care înţelege să uzeze reclamantul în proces au fost depuse la dosarul cauzei. Pune în vedere reclamantului prin apărător ales, să depună lista cu cei doi martori în termen de 5 zile de la încuviinţare, sub sancţiunea decăderii din probă, conform art.186 alin.2 C.proc.civ.

Flux dosar


Actualizare GRPD