S*** M**** M***** S***** P*** R*********** O******* T****** C* S***** P******** A***
ContestatorD******* D*** A** P****** M******** S***** P*** L********* D*** A****** P******* J******* I******* C* S***** A*** Î* R******
IntimatB***** I********* A* E*********** J*********** I******* V*****
IntimatB*** S******** C***** D* A****
Terţ popritAdmite cererea formulată de petenta SC MULTI MOBILA SRL. Dispune restituirea către petenta SC MULTI MOBILA SRL a cauţiunii în cuantum de 10.957 lei, depusă la dosarul nr. 3349/216/2011, conform recipisei de consemnare nr.1010836/1 şi chitanţei nr.4803557/1 emise de CEC BANK. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 27.02.2014.
Incheiere de sedinta din 27.02.2014Admite cererea de suspendare a executării silite, formulată de contestatoarea SC MULTI MOBILA SRL. Dispune suspendarea executării silite în dosarul nr.254/E/2010 al Biroului Individual al Executorului Judecătoresc Iordache Vasile, până la soluţionarea irevocabilă a contestaţiei la executare ce face obiectul prezentei cauze. Respinge ca nefondată contestaţia la executare formulată de contestatoarea SC MULTI MOBILA SRL, în contradictoriu cu intimata S.C. DIPIEMME DIES AND PLASTIC MACHINERY SRL prin lichidator judiciar Dini Andreea reprezentată prin SCA TONUCCI& ASOCIAŢII şi cu terţul poprit B.C.R.-Filiala Curtea de Argeş. Obligă contestatoarea să plătească intimatei S.C. DIPIEMME DIES AND PLASTIC MACHINERY SRL suma de 17.405,60 lei(4.000 euro) conform facturii fiscale nr.71/5.03.2012 reprezentând onorariu avocat. Obligă contestatoarea să plătească Biroului Individual al Executorului Judecătoresc Iordache Vasile suma de 139,30 lei reprezentând cheltuieli de fotocopiere acte din dosarul de executare. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 08.02.2013.
Hotarare 149/2013 din 08.02.2013Amână pronunţarea în cauză la data de 08 februarie 2013. Pronunţată în şedinţa publică de la 01 februarie 2013.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 01.02.2013Admite cererea de introducere în cauză a BCR Filiala Curtea de Argeş în calitate de terţ poprit, formulată de contestatoare. Se citează terţul poprit cu copie de pe cererea de introducere în cauză. Amână judecarea cauzei la data de 01.02.2013. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Ianuarie 2013.
Admite cererea de amânare formulată de apărătorul contestatoarei, avocat Neculae Simona, pentru imposibilitate de prezentare la acest termen de judecată. Pune în vedere apărătorului reclamantei, ca pe viitor să îşi asigure substituirea în măsura în care nu se va putea prezenta, sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare. În baza art. 403 alin.1 rap. la art. 723 ind.1 Cod procedură civilă, stabileşte cauţiune în cuantum de 2500 euro, echivalentul în lei, aferentă cererii de suspendare. Pune în vedere contestatoarei să facă dovada consemnării cauţiunii în cuantum de 2500 euro echivalentul în lei la grefa instanţei. Prorogă discutarea cererii de introducere în cauză a BCR, formulată de către contestatoare, pentru termenul viitor. Urmează a proroga discutarea excepţiilor pentru termenul viitor. Amână judecarea cauzei la data de 10.01.2013. Pronunţată în şedinţa publică de la 07 Decembrie 2012.
Admite cererea de amânare formulată de apărătorul contestatoarei, avocat Neculae Simona, pentru imposibilitate de prezentare la acest termen de judecată. Urmează a pune în vedere contestatoarei să facă dovada consemnării cauţiunii în cuantum de 10 % din valoarea bunului. Urmează a proroga excepţiile invocate de intimaţi cât şi cererea de introducere în cauză în calitate de intimat a B.C.R, pentru termenul viitor. Amână judecarea cauzei la data de 07.12.2012. Pronunţată în şedinţa publică de la 09 Noiembrie 2012.
Pune în vedere intimatei DIPIEMME DIES AND PLASTIC MACHINERY S.R.L. PRIN LICHIDATOR DINI ANDREA prin reprezentant, să depună la dosarul cauzei o copie legalizată de pe hotărârea judecătorească pronunţată în dosarul nr. 3643/216/2010 care a ocazionat suspendarea prezentei cauze. Prorogă discutarea cererii de conceptare şi citare în cauză a BCR Sucursala Curtea de Argeş, în calitate de terţ poprit, formulată de contestatoare prin apărător. Amână cauza la data de 09.11.2012, pentru continuitatea completului de judecată. Pronunţată în şedinţa publică de la 26 Octombrie 2012.
În baza art.244 al.1 pct.1 C.pr.civ., dispune suspendarea judecării acţiunii,având ca obiect contestaţie la executare formulată de contestatoarea SC MULTI MOBILA SRL, în contradictoriu cu intimaţii SC DIPIEMME SRL şi B.E.J Iordache Vasile , până la soluţionarea definitivă şi irevocabilă a acţiunii ce formează obiectul dosarului nr.3643/216/2010, aflat pe rolul Tribunalului Argeş. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 16.03.2012.
Incheiere suspendare din 16.03.2012În temeiul art. 96 teza a II-a Cod procedură civilă, admite cererea formulată de către apărătorul contestatoarei pentru a lua cunoştinţă de conţinutul întâmpinării. Amână judecarea cauzei la data de 16.03.2012, orele 11. Pronunţată în şedinţa publică de la 17 Februarie 2012
Incheiere de sedinta din 17.02.2012