M******** R***** C*********
PetentC*************** -******** R******** D* D****** Ş* P***** I***
IntimatAdmite excepţia lipsei dovezii calităţii de reprezentant a persoanei care a formulat cererea în numele petentului şi pe cale de consecinţă anulează plîângerea contravenţională ca fiind formulată de o persoană fără calitate de reprezentant. Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare.
Se înaintează petentului M******** R***** C*********, cu adresă, duplicat al întâmpinării formulate de intimată. Totodată, în baza disp.art.133 Cod procedură civilă pune în vedere petentului să se prezinte personal la instanţă pentru a semna cererea de chem,are în judecată, în caz contrar aceasta va fi anulată sau, în considerentele disp.art.161 Cod procedură civilă să facă dovada capacităţii de exerciţiu a drepturilor sale în prezenta cauză de către avocat Chiciu Constantin din Baroul Bacău. Amână judecata pricinii la data de 19.09.2011 pentru când se va repeta procedura de citare cu petentul, intimata primeşte termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică din 29.08.2011.
În temeiul art. 27 pct. 7 raportat la art. 24 Cod proc. civilă admite declaraţia de abţinere formulată de d-na judecător Iacob Veronica cu privire la soluţionarea dosarului civil nr. 3526/291/2010* al Judecătoriei Roman. Constată că judecătorul aflat în situaţie de incompatibilitate nu a îndeplinit acte procesuale în cauză. Fără cale de atac. Adoptată în şedinţa din Camera de consiliu azi, 8 august 2011 şi pronunţată în şedinţă publică.