I************ D* J******* B****
PetentAdmite sesizarea formulată de petenta Inspectoratul de Jandarmi Buzău, cu sediul în Buzău, str. Bazalt, nr.15, jud. Buzău privind înlocuirea amenzii contravenţionale în sumă de 100 lei aplicată prin procesul-verbal de contravenţie seria JO nr. 0146153 încheiat la data de 23.04.2010 contravenientului Pavăl Marian, domiciliat în mun. Rm Sărat, str. Topliceni, bl. 19, ap. 1, jud. Buzău, cu sancţiunea obligării la prestarea unei activităţi în folosul comunităţii. Obligă contravenientul Pavăl Marian, la prestarea unui număr de 10 ore de muncă în folosul comunităţii, la Primăria Municipiului Rm Sărat, jud. Buzău. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 29.02.2012.
Pentru ca Primaria sa comunice procesul verbal de insolvabilitate , acorda termen.
avind in vedere faptul ca toate relatiile de la Inspectoratul Teritorial de Munca, Administratia finantelor Publice precum şi nota de constatare intocmita de angajatii primariei la domiciliul contravenientului emana de la o data anterioara respectiv 24.11.2010 instanta apreciaza ca se impune revenire cu adresa catre Primaria Mun.Rm.Sarat pentru a ne comunica starea actusala a contravenientului privind situatia sa materiala si eventual daca realizeaza venituri din munca serns in care vor face dovezi cu verificarea la ITM, AFP din care sa reiasa daca este angajat sau daca realizeaza venituri din alte surse de asemenea vor intocmi proces verbal a starii de insolvabilitate care sa reflecte starea materiala prezenta a contravenientului cel depus la dosar datind din anul 2010. De asemenea primaria va depune la dosar certificat de atestare fiscala din care sa reiasa daca Paval Marian figureaza inregistrat cu bunuri mobile sau imobile urmaribile in evidentele fiscale.
pentru a se reveni cu adresa la primarie pentru a se face dovada starii de insolvabilitate actuala a contravenientului având în vedere ca toate actele depuse la dosar privind încercarea de a recupera creanta au fost întocmite cu un an de zile în urma iar în acest mare interval de timp starea materiala s-ar fi putut modifica acorda termen la 25.01.2012.