Dosar 3950/223/2011 din 27.09.2011

pretenţii


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 3950/223/2011
Data dosar:
27.09.2011
Instanta:
Judecătoria Drăgășani
Departament:
Jud Drăgăşani
Obiect:
pretenţii
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 16.03.2012 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Respinge cererea

    Respinge ca neîntemeiată acţiunea formulată de către reclamantul SLAVITESCU ALEXANDRU în contradictoriu cu pârâtul V******** C*********, având ca obiect pretenţii. Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 16 martie 2012.

  • Sedinta din data de 17.02.2012 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza

    - Citarea martorei Toader Nicoleta, propusă de reclamant, pentru termenul de judecată următor, cu mandat de aducere cu însoţitor şi cu avertismentul că, în caz de neprezentare, i se va aplica sancţiunea amenzii judiciare în cuantum de 100 lei, potrivit disp.art.108/1 alin 1 pct.2 lit. a C.Pr.Civilă. - Reluarea procedurii de citare cu pârâtul, cu menţiunea chemării personal la interogatoriu, sub sancţiunea prev.de disp.art.225 C.Pr.Civilă. Amâna cauza şi acordă termen la 16 martie 2012, ora 8,30, C10, pentru când reclamantul are termen în cunoştinţă, se citează pârâtul, precum şi martora Toader Nicoleta, cu mandat de aducere cu însoţitor. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 17 februarie 2012.

  • Sedinta din data de 20.01.2012 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza

    -Încuviinţează cererea de amânare formulată de mandatarul neavocat al reclamantului. -Citarea martorei Toader Nicoleta, propusă de reclamant, pentru termenul de judecată următor, cu mandat de aducere şi cu avertismentul că în caz de neprezentare i se va aplica sancţiunea amenzii judiciare în cuantum de 50 lei. - Dispune suplimentarea probatoriului cu interogatoriul pârâtului şi citarea pârâtului cu menţiunea chemării personal la interogatoriu. -Pune în vedere mandatarului neavocat al reclamantului ca până la termenul de judecată următor să depună în scris întrebările formulate pentru interogatoriul pârâtului. Amâna cauza şi acordă termen la 17 februarie 2012, ora 8,30, C10, pentru când reclamantul are termen în cunoştinţă şi se citează cu mandat de aducere martora Toader Nicoleta.Pârâtul are de asemenea termen în cunoştinţă potrivit disp.art.88 alin 1 pct.5/1 c.pr.civilă, aşa cum a fost modificat prin Legea nr.202/2010. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 20 ianuarie 2012.

  • Sedinta din data de 09.12.2011 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza

    -Încuviinţează pentru reclamant, proba cu înscrisuri şi proba testimonială în cadrul căreia să fie audiaţi martorii Toader Nicoleta şi Durbacă Liviu. -Pune în vedere procuratorului reclamantului să depună la dosar toate înscrisurile de care se prevalează în cauză. -Rectifică citativul cu privire la domiciliul pârâtului, în sensul că acesta va fi citat în comuna Prundeni, sat Prundeni, judeţul Vâlcea, astfel cum rezultă din dosarul de urmărire penală, ataşat cauzei de faţă,spre consultare. Amâna cauza şi acordă termen la 20 ianuarie 2012, ora 8,30, C10, pentru când se citează pârâtul şi martorii Toader Nicoleta, Durbacă Liviu. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 9 decembrie 2011.

  • Sedinta din data de 11.11.2011 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza

    Amână cauza la data de 09 decembrie 2011.

  • Sedinta din data de 21.10.2011 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza

    - Reluarea procedurii de citare cu pârâtul pentru termenul de judecată următor. -Încuviinţează cererea de amânare formulată de procuratorul reclamantului. - Pune în vedere reclamantului prin procuratorul său ca până la termenul de judecată următor să precizeze defalcat,ce reprezintă suma solicitată prin cererea de chemare în judecată, sub sancţiunea suspendării cauzei, în temeiul art.155/1 C.Pr.civilă. Amâna cauza şi acordă termen la 11 noiembrie 2011, ora 8,30, C10, pentru când reclamantul are termen în cunoştinţă şi se citează pârâtul. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 21 octombrie 2011.

Flux dosar


Actualizare GRPD