V**** A*******
PetentV**** A******** L* A** R*** G******* D****
Recurent PetentP******* O******* C******* - I** B*****
IntimatRespinge acţiunea. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică, azi 15 Iunie 2012, la Tribunalul Argeş –Secţia Civilă, complet specializat Contencios Administrativ şi Fiscal.
Amână pronunţarea la data de 15 iunie 2012. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică, azi 12 iunie 2012, la Tribunalul Argeş –Secţia Civilă, complet specializat Contencios Administrativ şi Fiscal.
Amână pronunţarea la data de 12 iunie 2012. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică, azi 05 iunie 2012, la Tribunalul Argeş –Secţia Civilă, complet specializat Contencios Administrativ şi Fiscal.
Încuviinţează pentru intimatul PRIMARUL ORASULUI COSTESTI proba cu înscrisuri. Pune în vedere intimatului, prin reprezentant, să depună la dosar procură specială pentru complinirea eventualelor vicii, dovada anulării Raportului de Evaluare nr. 13349/11.12.2006 şi a calificativului „nesatisfăcător”, precum şi să precizeze motivul pentru care plata cheltuielilor de judecată a fost făcută tocmai la data de 01.07.2011. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 05.06.2012, pentru când părţile au termen în cunoştinţă potrivit disp. art. 153 C. pr. Civ. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 30 Aprilie 2012.
Respinge cererea ede sesizare a Curtii Constitutionale. Cu recurs in 48 de ore de la pronuntare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 19.03.2012, la Tribunalul Argeş, secţia civilă.
Ia act de precizarea petentului în sensul că cererea de strămutare a fost respinsă. Admite cererea formulată de reprezentantul intimatului prin care solicită amânarea cauzei pentru a lua cunoştinţă de înscrisurile comunicate astazi în şedinţă publică. Pune în vedere reprezentantului intimatului să depună la dosar, în scris, punctul de vedere cu privire la excepţia de neconstituţionalitate a prevederilor art. 7 alin.1 din Legea nr. 554/2004 invocată de petent . Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 19.03.2012. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, azi 27.02.2012, la Tribunalul Argeş, Secţia civilă, complet specializat contencios administrativ şi fiscal.
Respinge cererea de suspendare formulată de petent. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 27 februarie 2012. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, azi 16 Ianuarie 2012, la Tribunalul Argeş, Secţia civilă, complet specializat contencios administrativ şi fiscal.
Încuviinţează cererea de amânare pentru a lua cunoştinţă de conţinutul întâmpinării, formulată de petent, prin reprezentant. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 16 ianuarie 2012. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, azi 28 Noiembrie 2011, la Tribunalul Argeş, Secţia civilă, complet specializat contencios administrativ şi fiscal.
Se emite adresă către intimat pentru a preciza dacă a executat menţiunile din Sentinţa civilă nr. 64/CA din 02.02.2009, aşa cum a rămas irevocabilă prin Decizia nr. 964/R din data de 16.10.2009, dacă da să dovedească în cel fel a executat-o, dacă nu să arate care au fost motivele pentru care nu a executat sentinţa. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 28 noiembrie 2011, pentru când se citează părţile, petentul cu menţiunea de a face dovada achitării taxei judiciare de timbru în cuantum de 82 lei şi de a depune timbru judiciar în valoare de 0,9 lei, sub sancţiunea anulării cererii de chemare în judecată ca netimbrată, conform disp.art. 20 din Legea 146/1997. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, azi 31 Octombrie 2011, la Tribunalul Argeş, Secţia civilă, complet specializat contencios administrativ şi fiscal.