G**** P******* D*****
InculpatG**** P******* D***** A****** L* U** C********** L**** F****
InculpatG**** P******* D***** A****** L* U** C********** L**** P******
InculpatÎn temeiul art.85 al.1 din O.U.G. nr.195/2002 republicată, condamnă inculpatul la o pedeapsă de 1 (un) an închisoare. În baza art.71 C.pen., interzice inculpatului drepturile prevăzute la art.64 lit.a teza a II a şi b C.pen. În temeiul art.86 al.1 din O.U.G. nr.195/2002 republicată, condamnă inculpatul la o pedeapsă de 1 (un) an închisoare. În baza art.71 C.pen., interzice inculpatului drepturile prevăzute la art.64 lit.a teza a II a şi b C.pen. În temeiul art.89 al.1 teza a II-a din O.U.G. nr.195/2002 republicată, condamnă inculpatul la o pedeapsă de 2 (doi) ani închisoare. În baza art.33 lit.a şi art.34 lit.b C.pen, contopeşte cele trei pedepse şi aplică inculpatului pedeapsa cea mai grea de 2 (doi) ani închisoare În baza art.71 C.pen., interzice inculpatului drepturile prevăzute la art.64 lit.a teza a II a şi b C.pen. În temeiul art.81 şi art.82 C.pen. suspendă condiţionat executarea pedepsei pe un termen de încercare de 4 ani. În temeiul art.71 al.5 C.pen., suspendă pedeapsa accesorie pe durata suspendării condiţionate a executării pedepsei închisorii. În temeiul art.359 al.1 C.pr.pen. pune în vedere inculpatului dispoziţiile art.83 C.pen. privind revocarea suspendării condiţionate. În temeiul art.191 al.1 C.pr.pen. obligă inculpatul la plata sumei de 600 lei, cheltuieli judiciare către stat. În baza art. 189 alin. 2 C.p.p. dispune plata sumei de 200 lei, reprezentând onorariul apărătorului din oficiu, din fondul MJ în contul Baroului Timiş. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la pronunţare pentru procuror şi de la comunicare pentru inculpat.
Citarea inculpatului prin afişare la Citarea inculpatului prin afişare la uşa consiliilor locale Pişchia şi Fibiş. În baza art. 199 C.p.p admite cererea de scutire de la plata amenzii judiciare aplicată la termenul de judecată din data de 13.07.2011 formulată de avocatul SL şi dispune scutirea acestuia de la plata amenzii judiciare în cuantum de 500 lei. Amână judecarea cauzei la data de 21.09.2011, C2P, sala 278, pentru când se citează inculpatul.
În baza art.198 al.1 lit.b1 C.pr.pen., dispune sancţionarea cu amendă judiciară a avocatului SL, cu suma de 500 lei. Amână judecarea cauzei la data de 07.09.2011, C2P, sala 278, pentru când se citează inculpatul. Se comunică un exemplar din prezenta încheiere, avocatului SL, pentru a avea posibilitatea să formuleze justificat, în termen de 10 zile de la comunicare, cerere de scutire sau reducere a amenzii judiciare, în baza art. 199 C.pr.pen.
În temeiul art. 344 al. 1 C.pr.pen., repune cauza pe rol, în vederea îndeplinirii procedurii cu inculpatul. Fixează termen de judecată la data de 13.07.2011, C2P, sala 275, pentru când se citează inculpatul şi partea civilă.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.06.2011.
Încuviinţează proba testimonială cu martorii din rechizitoriu solicitată de procuror.Dispune citarea martorilor prin procedura obişnuită şi cu mandate de aducere. Amână judecarea cauzei la data de 22.06.2011, pentru când se citează inculpatul.
Citarea inculpatului cu mandat de aducere la adresa la care a mai fost citat, la domiciliul indicat la fila 13 din dosarul de urmărire penală şi prin afişare la uşa consiliului local în raza căreia s-a săvârşit infracţiunea, precum şi efectuarea demersurilor necesare aflării unor relaţii cu privire la inculpat, respectiv emiterea unor adrese către DEP Bucureşti în vederea comunicării dacă inculpatul figurează cu alt domiciliu sau menţiuni de reşedinţă, ANP Bucureşti în vederea comunicării dacă inculpatul figurează încarcerat în vreunul din penitenciare iar, în caz afirmativ, să indice în care anume, IGPR Bucureşti în vederea comunicării dacă inculpatul figurează arestat în altă cauză şi către Primăria-Direcţia Evidenţa Persoanei, de la locul de naştere a inculpatului, pentru a comunica extras din registrul naştere al acestuia. Amână judecarea cauzei la data de 25.05.2011.