Dosar 4613/104/2011 din 21.11.2011

procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 4613/104/2011
Data dosar:
21.11.2011
Instanta:
Tribunalul Olt
Departament:
Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal
Obiect:
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 03.12.2012 la ora 11:00

    Complet: FF3
  • Admis

    În temeiul art. 131 din Legea privind procedura insolventei , Dispune închiderea procedurii falimentului debitorului S* M**** I*** I***** E***** S** Dispune radierea debitorului din Registrul Comerţului de pe lângă Tribunalul Olt. În temeiul art. 136 din Legea privind procedura insolvenţei, Descarcă pe lichidatorul judiciar A** I***** C****** I****, de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art. 135 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea prezentei sentinţe debitorului, creditorului, Direcţiei Teritoriale a Finanţelor Publice Olt, Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Olt, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Dispune plata sumei de 3000 lei exclusiv TVA cheltuieli de administrare şi lichidare pentru lichidatorul judiciar din fondul de faliment conform art. 4 din lege. coroborat cu art. 89 din Statutul privind Organizarea si exercitarea profesiei de practician în insolvenţă. Definitivă. Cu recurs in10 zile de la comunicare.

  • Sedinta din data de 22.10.2012 la ora 11:00

    Complet: FF3
  • Amână cauza

    Amână cauza la data de 03.12.2012 pentru citarea părţilor prin BPI privind discutarea cererii de închidere a procedurii insolvenţei.

  • Sedinta din data de 03.09.2012 la ora 11:00

    Complet: FF3
  • Amână cauza

    Amână cauza la data de 22.10.2012 pentru soluţionarea irevocabilă a cererii de extindere.

  • Sedinta din data de 14.05.2012 la ora 11:00

    Complet: FF3
  • Amână cauza

    Termen la 03.09.2012 pentru continuarea procedurii şi soluţionarea cererii de antrenare

  • Sedinta din data de 19.03.2012 la ora 11:00

    Complet: FF3
  • Amână cauza

    In baza art. 54 alin.(4) din Legea nr. 85/2006 aprobă raportul administratorului AVD INSOLV IPURL, privind intrarea în faliment a debitorului S* M**** I*** I***** E***** S** în procedura simplificată. În baza art. 107 alin.(1) lit.D din lege dispune începerea procedurii falimentului debitorului. S* M**** I*** I***** E***** S** În temeiul art. 107 alin. (2) din Legea privind procedura insolvenţei, Confirmă în calitate de lichidator judiciar pe administratorul judiciar AVD INSOLV IPURL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25 din lege. În temeiul art. 107 alin. (2) din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitorului. Dispune predarea gestiunii către lichidator împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii .. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. In temeiul art109 alin 1 din Legea privind procedura insolvenţei, lichidatorul judiciar va notifica termenele prevazute la art 109 din lege si va inteprinde toate masurile pentru lichidarea bunurilor debitorului. Termen pentru continuarea procedurii la 14.05.2012. Definitiva. Cu recurs în 7 zile de la comunicare.

  • Sedinta din data de 06.02.2012 la ora 11:00

    Complet: FF3
  • Amână cauza

    Termen la 19.03.2012 pentru a se cita părţile prin Buletinul Proceduriloe de Insolvenţă pentru discutarea propunerii de trecerea debitoarei în procedura falimentului

  • Sedinta din data de 12.12.2011 la ora 11:00

    Complet: FF3
  • Amână cauza

    Admite cererea formulata de creditoarea DGFP pentru deschiderea procedurii insolventei împotriva debitorei S* M**** I*** I***** E***** S** In temeiul art. 33 alin 6 din Legea privind procedura insolvenţei, dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva S* M**** I*** I***** E***** S** In temeiul art. 34 din Legea privind procedura insolventei, numeşte administrator judiciar pe A** I***** C****** I**** SPRL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 20 din Legea privind procedura insolvenţei. Termen de procedura 06.02.2012. Definitivă. Cu recurs in 7 zile de la comunicare.

Flux dosar


Actualizare GRPD