Dosar 4737/1285/2011 din 21.11.2011

procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 4737/1285/2011
Data dosar:
21.11.2011
Instanta:
Tribunalul Comercial Cluj
Departament:
Comercial
Obiect:
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 05.02.2013 la ora 8:00

    Complet: Complet Falimente 3
  • Soluţionare

    Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar M********* R*********** L******** I*** S*** în cadrul procedurii insolvenţei debitoarei SC S R SRL şi, în consecinţă: Dispune închiderea procedurii falimentului debitoarei SC S R SRL. Dispune radierea debitoarei din evidenţele Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj. Dispune notificarea prezentei sentinţe Direcţiei Generale a Finanţelor Publice a jud. Cluj şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj. Descarcă lichidatorul judiciar de îndatoriri şi responsabilităţi. Încuviinţează onorariul lichidatorului judiciar în cuantum de 3.000 lei+TVA, precum şi cheltuieli de procedură în cuantum de 373,80 lei care urmează a fi achitate din fondul de lichidare constituit conform art.4 din Legea nr.85/2006. Definitivă şi executorie.

    Hotarare 334/2013 din 05.02.2013
  • Sedinta din data de 18.12.2012 la ora 8:00

    Complet: Complet Falimente 3
  • Amână cauza

    s-a acordat un nou termen în vederea soluţionării cererii de antrenare a răspunderii personale patrimoniale înregistrată pe cale separată pe rolul Tribunalului Specializat Cluj sub nr.4737/1285/2011/a1

  • Sedinta din data de 09.10.2012 la ora 8:00

    Complet: Complet Falimente 3
  • Amână cauza

    s-a acordat un nou termen în vederea soluţionării cererii de antrenare a răspunderii personale patrimoniale, înregistrată în dosarul asociat 4737/1285/2011/a1

  • Sedinta din data de 12.06.2012 la ora 8:00

    Complet: Complet Falimente 3
  • Amână cauza

    Pune în vedere lichidatorului judiciar să procedeze la afişarea tabelului definitiv al creanţelor la uşa instanţei. Pune în vedere lichidatorului judiciar analizeze declaraţia de creanţă. formulată de creditoarea ITM CLUJ. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 9 octombrie 2012, sala 249, ora 8,00, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de actualul stadiul procedurii şi va întocmi şi publica în Buletinul procedurilor de insolvenţă raportul privind descrierea modului de îndeplinire a acestor demersuri, urmând a-l depune la dosar cu cel puţin 5 zile înainte de termenul de judecată

  • Sedinta din data de 08.05.2012 la ora 8:00

    Complet: Complet Falimente 3
  • Amână cauza

    Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 12 iunie 2012, sala 249, ora 8,00, termen stabilit pentru definitivarea tabelului preliminar de creanţe.

  • Sedinta din data de 10.04.2012 la ora 8:00

    Complet: Complet Falimente 3
  • Admis

    Admite cererea formulată de administratorul judiciar M R L IAŞI.Dispune intrarea în faliment în procedură simplificată a debitoarei SC S R SRL şi confirmă în calitate de lichidator judiciar pe M R L IAŞI care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25 din Legea nr. 85/2006.Dispune dizolvarea debitoarei SC S R SRL. Dispune notificarea, de către lichidator a intrării în faliment tuturor creditorilor notificaţi conform art. 61 din Legea nr. 85/2006, debitoarei şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Cluj pentru efectuarea menţiunii, precum şi aducerea la îndeplinire a prevederilor art. 109 alin. 2 din Legea nr. 85/2006. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 8.05.2012.Definitivă şi executorie. Cu drept de recurs în termen de 7 zile de la comunicare.Pronunţată în şedinţa publică din 10.04.2012.

  • Sedinta din data de 13.03.2012 la ora 8:00

    Complet: Complet Falimente 3
  • Amână cauza

    Admite cererea de deschidere a procedurii insolvenţei debitoarei SC S RO SRL formulată de creditoarea DGFP CLUJ în dosarul nr. 4737/1285/2011 la care s-a conexat şi cererea formulată de creditoarea SC E F SRL. Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitoarei S* S**** R* S**. Numeşte administrator judiciar pe MANAGEMENT REORGANIZARE LICHIDARE IAŞI SPERL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 20 din Legea nr. 85/2006. Dispune ridicarea dreptului de administrare al debitoarei. Stabileşte în sarcina administratorului judiciar obligaţia de a depune la dosar un raport asupra cauzelor şi imprejurărilor ce au dus la apariţia stării de insolvenţă a debitoarei, cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă conform prev. art.59 din Legea nr.85/2006. Dispune comunicarea prezentei instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitoarei, tuturor băncilor unde debitoarea are deschise conturi, aceasta din urmă obligaţie fiind în sarcina administratorului judiciar. Stabileşte în sarcina debitoarei obligaţia de a pune la dispoziţia administratorului judiciar toate informaţiile cerute cu privire la activitatea debitoarei, precum şi lista cuprinzând plăţile şi transferurile patrimoniale efectuate în cele 120 de zile anterioare deschiderii procedurii. Dispune desemnarea administratorului special. Dispune în sarcina administratorului judiciar obligaţia de a efectua notificările prev. de art. 61 din Legea nr. 85/2006. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor de admitere a creanţelor la data de 17.04.2012, termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la data de 27.04.2012, termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii care se vor formula în termenul stabilit de art. 73 al 2 din Legea 85/2006 şi pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 8.05.2012. Dispune în sarcina administratorului judiciar obligaţia de a depune rapoarte privind modul de îndeplinire a atribuţiilor sale, cu justificarea cheltuielilor, la fiecare termen de continuare a procedurii, potrivit art.21 alin.1 din Legea nr.85/2006. Dispune în sarcina administratorului judiciar obligaţia de a depune raportul prevăzut de art. 54 din Legea nr. 85/2006 în termen de maxim 20 de zile de la data desemnării sale cu obligaţia de a notifica debitoarea în cazul formulării unei cereri de intrare în faliment în procedură simplificată şi fixează termen pentru dezbaterea acestui raport pentru data de 10.04.2012. Definitivă şi executorie. Cu recurs în 7 zile de la comunicare.

    Hotarare 1335/2012 din 13.03.2012
  • Sedinta din data de 06.03.2012 la ora 8:00

    Complet: Complet Falimente 3
  • Amână cauza

    Amânare de pronunţare pentru data de 13.03.2012.

  • Sedinta din data de 31.01.2012 la ora 8:00

    Complet: Complet Falimente 3
  • Amână cauza

    Faţă de viciul de procedură cu debitoarea, în conformitate cu dispoziţiile art. 85, coroborat cu art. 95 şi 107 Cod procedură civilă,

Flux dosar


Actualizare GRPD