M**** S***********
InculpatR******** D* T******** F******* C******* C***
Parte vătămatăCondamna inc.MSA la pedeapsa rezultanta de 1 an inchisoare cu suspendare conditionata pe durata termenului de incercare de 3 ani. Admite actiunea civila. Cu drept de recurs in termen de 10 zile de la pronuntare pentru Ministerul Public si de la comunicare pentru inculpata şi partea civila.
Hotarare 503/2012 din 17.04.2012Amână pronunţarea hotărârii în cauză pentru data de 17 aprilie 2012.
Amână pronunţarea hotărârii în cauză pentru data de 12 aprilie 2012.
Amână pronunţarea hotărârii în cauză pentru data de 5 aprilie 2012.
Amână pronunţarea hotărârii în cauză pentru data de 29 martie 2012.
Având în vedere lipsa martorului CLV şi imposibilitatea continuării şedinţei de judecată având în stare starea de sănătate a martorei FM şi a grefierului de şedinţă, va dispune amânarea judecării cauzei.
În vederea audierii martorului CLV lipsă de la acest termen de judecată şi a martorilor FM şi PM, încuviinţaţi la acest termen de judecată va dispune amânarea judecăriii cauzei. În temeiul art. 198 alin.2 C.p.p., va aplica în sarcina martorului CLV sancţiunea amenzii judiciare în cuantum de 250 Ron. Va dispune comunicarea unui exemplar din prezenta încheiere martorului, acesta având posibilitatea formulării unei cereri de reducere sau scutire a amenzii judiciare, în termen de 10 zile de la comunicare.
Faţă de lipsa inculpatei M**** S***********, a apărătorului ales al acesteia şi în vederea audierii martorilor Groza Ana, Stupariu Doru-Radu, Moga Ana, Bugnar Elvira, Câmpean Lucian Viorel şi Cobaschi Adrian, va dispune amânarea judecării cauzei. În privinţa martorului Borza Ioan, va dispune citarea acestuia prin procedură obişnuită şi efectuarea unei adrese către Consiliul Local Cluj, pentru comunicarea extrasului după certificatul de deces al acestuia. Va dispune revenirea cu adresa către partea civilă R******** D* T******** F******* C******* C***.
Având în vedere declaraţia dată de inculpata Morar Simona Adina la acest termen de judecată, apreciază necesară audierea martorilor Groza Ana, Stupariu Doru-Radu şi Moga Ana şi va proroga pronunţarea cu privire la audierea celorlalţi martori din cuprinsul rechizitoriului până la următorul termen de judecată. Având în vedere cererea în probaţiune formulată de apărătorul ales al inculpatei cu privire la efectuarea unei adrese către partea civilă R******** D* T******** F******* C******* C***, pentru a comunica dacă s-a efectuat acea comisie şi la ce rezultat a ajuns cu privire la nereguli; dacă există un proces-verbal de predare-primire la începutul activităţii atât în ceea ce priveşte Divizia Vagoane cât şi Magazia Centrală şi să comunice prejudiciul pentru fiecare perioadă de timp, respectiv anterior anului 2002 şi până în anul 2005, apreciind-o utilă şi pertinentă pentru soluţionarea cauzei o va încuviinţa. În vederea audierii martorilor Groza Ana, Stupariu Doru-Radu şi Moga Ana şi a efectuării adresei către partea civilă R******** D* T******** F******* C******* C***, va dispune amânarea judecării cauzei.
Va dispune amânarea judecării cauzei pentru a se lua cunoştinţă despre cuprinsul înscrisului depus la dosar de apărătorul ales al inculpatului.
Încuviinţează cererea de amânare a judecării cauzei formulată de apărătorul ales al inculpatei, aceasta fiind în imposibilitate de a se prezenta în instanţă la acest termen de judecată.
Faţă de lipsa inculpatei M.S.A. şi a apărătorului desemnat din oficiu pentru inculpată, va dispune amanarea judecării cauzei