Dosar 5047/205/2011 din 04.11.2011

fond funciar


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 5047/205/2011
Data dosar:
04.11.2011
Instanta:
Judecătoria Câmpulung
Departament:
Judecatorie
Obiect:
fond funciar
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 20.03.2012 la ora 08:30

    Complet: C4-fond funciar
  • Admis fond în parte

    Admite în parte acţiunea. Obligă C****** L***** D* F*** F****** G***** să emită proces verbal de punere în posesie a reclamantei pentru suprafaţa de 1,23 ha teren agricol, identificat conform raportului de expertiză efectuat de exp. Dumitrescu Floricel, precum şi fişa premergătoare emiterii titlului de proprietate pentru aceste terenuri. Obligă C****** J******** D* F*** F****** A**** să emită titlul de proprietate pentru aceste terenuri. Respinge capătul de cerere privind obligarea Preşedintelui Comisiei locale de fond funciar Godeni, la plata daunelor cominatorii de 50 lei/zi de întârziere. Ia act că reclamanta nu solicită cheltuieli de judecată. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică, azi. 20.03.2012.

  • Sedinta din data de 14.02.2012 la ora 08:30

    Complet: C4-fond funciar
  • Amână cauza

    Revine cu adresă către expertul cauzei, inginer Dumitrescu Floricel, în vederea efectuării şi depunerii lucrării în termen procedural. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 20.03.2012. Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Februarie 2012.

  • Sedinta din data de 10.01.2012 la ora 08:30

    Complet: C4-fond funciar
  • Amână cauza

    Revine cu adresă către expertul cauzei, inginer Dumitrescu Floricel, în vederea efectuării şi depunerii raportului de expertiză. De asemenea, se revine cu adresă către Primăria Comunei Godeni pentru a înainta în copii certificate cu originalul actele din dosarul de reconstituire a dreptului de proprietate, sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 14.02.2012. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Ianuarie 2012.

  • Sedinta din data de 22.11.2011 la ora 08:30

    Complet: C4-fond funciar
  • Amână cauza

    Admite pentru reclamantă proba cu înscrisuri, în cadrul căreia se emite adresă către C****** L***** D* F*** F****** G***** pentru a înainta în copie conformă cu originalul întreg dosarul de reconstituire a dreptului de proprietate şi pentru a preciza dacă pentru reclamantă s-a efectuat sau nu punere în posesie şi proba cu expertiza tehnică, având ca obiective: identificarea terenurilor ce fac obiectul validării prin hotărârea 51/1991, având în vedere actele primare de proprietate deţinute de reclamantă, registrul agricol. În conformitate cu disp. art.202 Cod proc. civilă, prin tragere la sorţi, numeşte expert în persoana domnului Dumitrescu Floricel şi stabileşte onorariu provizoriu în cuantum de 800 lei în sarcina reclamantei. De asemenea, pune în vedere reclamantei să depună la dosar în termen de cinci zile dovada achitării onorariului de expert, sub sancţiunea decăderii sau a suspendării cauzei în baza disp. art.1551 Cod proc. civilă. Emite adresă către BLET şi expertul cauzei în vederea întocmirii raportului de expertiză. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 10.01.2012. Pronunţată în şedinţa publică de la 22 Noiembrie 2011.

Flux dosar


Actualizare GRPD