P***** C**********
Apelant ReclamantS**** C*********
Intimat PârâtS**** A********
Intimat PârâtAdmite exceptia netimbrarii cererii invocata din oficiu de instanta. Dispune anularea cererii formulate de catre P***** C********** in contradictoriu S**** C********* si S**** A********, ca insuficient timbrata. Obliga reclamanta la plata catre piriti a sumei de 500 lei cheltuieli de judecata. Cu recurs in 15 zile de la comunicare. Pronuntata in sedinta publica azi 28.06.2011,
Amână cauza la data de 28 iunie 2011 pentru când pune în vedere reclamantei să depună la dosar diferenţa taxei de timbru, sub sancţiunea anulării acţiunii ca netimbrate şi să precizeze obiectul acţiunii, temeiul de drept, cadrul procesual prin raportare la certificatul de moştenitor nr.858/1985, sub sancţiunea suspendării acţiunii potrivit disp. art. 155 ind. 1 C.p.civ.
Admite cererea de amânare formulată de pârâtul Spînu Constantin Se citează reclamanta cu menţiunea să evalueze casa şi terenul în litigiu, în vederea timbrării, sub sancţiunea suspendării potrivit disp. art. 155 ind.1 C.p.civ. şi să timbreze capătul de cerere privind lipsa de folosinţă cu taxă judiciară de timbru în cuantum de 31 lei şi timbru judiciar în valoare de 1,5 lei.