D****** V***** I********** P********* D****** V*****
Recurent ReclamantD****** M********** P********* D****** V*****
Recurent ReclamantD****** C************** P********* D****** V*****
Recurent ReclamantD****** V***** I******** C** A***** A******* M*******
Reclamant ReclamantD****** M******** C** A***** A******* M*******
ReclamantAdmite cererea.
Amână pronunţarea pentru 27.06.20112.
TC pentru toate părţile. Revine cu adresă la expertul Chiuche Cătălin Eduard, pentru depunerea răspunsului la obiecţiuni.
Acordă termen la 23.05.2012 pentru când părţile au Tc. Se va comunica un duplicat de pe raportul de expertiză în constrtucţii pârâtului pentru a avea posibilitatea să ia cunoştinţă de conţinutil acestuia. Încuviinţează obiecţiunile formulate de reclamanţi prin apărător la raportul de expertiză în construcţii, urmând a fi comunicate d-nului expert Ciuche Cătălin Eduard pentru a răspunde la acestea.
Acordă termen la 25.04.2012, pentru când părţile au Tc şi pentru a avea posibilitatea de a lua cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză topografică. Se va reveni cu adresă la d-nul expert Ciuche Cătălin E. pentru a efectua expertiza în construcţii şi a depune raportul la dosar.
Acordă termen la 21.03.2012, pentru când părţile au Tc şi în vederea administrării probelor testimoniale şi cu efectuarea expertizelor tehnice topografice şi în construcţii, formulate de reclamanţi prin apărător. Pune înm vedere pârâtului să depună la dosar contractul de arendare încheiat pe 10 ani.
Acordă termen la 22.02.2012, pentru când se va repeta procedura de citare cu pârâtul, cu menţiunea de a se prezenta personal la interogatoriu, reclamanţii având Tc. Se va comunica pârâtului completarea la acţiune formulată de către reclamanţi. Se asemenea, prorogă discutarea probei testimoniale solicitate de reclamanţi prin apărător.
Încuviinţează probele solicitate de reclamanţi prin apărătorul lor. Amână judecarea cauzei la data de 25 ianuarie 2012, pentru când reclamanţii au termen în cunoştinţă. Se va repeta procedura de citare cu pârâtul Radu C.Vasile. Desemnează expert în specialitatea topometrie cu acordul părţilor, pe dl expert Giurgilă Gelu. Fixează onorariu provizoriu de expert în sumă de 700 lei, în sarcina reclamanţilor. Se va înainta adresă expertului desemnat după achitarea onorariului. Desemnează expert în specialitatea construcţii cu acordul părţilor, pe dl expert Ciuche Eduard Cătălin. Fixează onorariu provizoriu de expert în sumă de 700 lei, în sarcina reclamanţilor. Se va înainta adresă expertului desemnat după achitarea onorariului. Se va comunica Biroului Local de Expertize Tehnice şi Contabile, de pe lângă Tribunalul Neamţ, numirea experţilor în prezenta cauză. Pronunţată în şedinţa publică de la 07 decembrie 2011.