C******** I***
ReclamantM****** M****
ReclamantC***** C***** M****
ReclamantD*** A***
ReclamantS**** M****
ReclamantAdmite excepţia perimării. Constată perimată cererea formulată de reclamanţii C******** I***, M****** M****, CHEŢAN CARMEN MARIA, DEAC ANA şi SABĂU MARIA în contradictoriu cu pârâtul PRIMARUL COMUNEI CHEŢANI. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la pronunţare.
Hotarare 2700/2014 din 07.11.2014-amânarea prezentei cauze şi acordarea unui nou termen de judecată -emiterea adresei către Compartimentul Arhivă a Secţiei contencios administrativ şi fiscal cu solicitarea de a comunica stadiul soluţionării dosarului nr.456/102/2011 a Tribunalului Mureş -reluarea procedurii de citare cu părţile
Incheiere de sedinta din 15.09.2014Suspendat în baza art. 244 al. 1 pct. 1 Cod procedură civilă.
Incheiere suspendare din 29.06.2012acordă temren la 29.06.212 în vederea citării reclamantului cu menţiunea de a depune la dosar dovada existenţei pe roul Curţii de Apel a dosarului nr. 456/10272011
Admite excepţia lipsei dovezii calităţii de reprezentant a d-lui avocat Gabor Georgică. Anulează cererea de suspendare.
- pune în vedere d-lui avocat Gabor Georgică să depună la dosar dovada calităţii de reprezentat şi dovada împuternicirii date de reclamanţi, sub sancţiunea anulării cererii în temeiul art. 161 alin. 2 Cod procedură civilă.. - încuviinţează proba cu înscrisuri, sens în care pune în vedere d-lui avocat Gabor Georgică să depună la dosar înscrisurile la care a făcut referire sub sancţiunea suspendării prezentei cauze; - amânarea cauzei în vederea emiterii unei adrese către pârâtul Primarul Comunei Chetani să comunice toate actele care au stat la baza emiterii Dispoziţiei nr. 254/07.09.2011. - reluarea procedurii de citare cu reclamanţii şi cu pârâtul.
- scoaterea cauzei de pe rol Cuca6 şi înaintarea dosarului la registratura instanţei în vederea repartizării aleatorii la un complet de fond al secţiei de contencios administrativ şi fiscal cu obiect anulare act administrativ şi suspendare executare act administrativ.
Incheiere de sedinta din 06.10.2011acordă termen la 06.10.2011 în vederea reluării procedurii de citare cu reclamanţii cu menţiunea de a depune la dosar taxa judiciară de timbru în valoare de 4 lei şi timbru judiciar de 0,3 lei şi citarea pârâtei cu menţiunea de a depune la dosar toate actele care au stat la baza emiterii deciziei nr. 245/07.09.2011 precum şi disoziţia nr. 254/07.09.2011 emisă de Curtea de Conturi