C******* F*****
InculpatP****** I**
Parte vătămatăS******* J******* O** S******
Parte civilăS******* C***** J******* D* U****** C******
Parte civilăF***** D* P******** A V********* S******
Parte responsabilă civilmenteÎn baza art.184 al.2 şi 4 C.p. cu aplicarea art.3201 alin.7 C.p.p., condamnă pe inculpatul C******* F*****, la pedeapsa de 6 luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de vătămare din culpă împotriva părţii vătămate P****** I**. În baza art.71 C.p., interzice inculpatului drepturile de a fi ales în autorităţile publice sau în funcţii elective publice şi dreptul de a ocupa o funcţie implicând exerciţiul autorităţii de stat prevăzute de art.64 lit.a teza a II-a si art 64 lit.b C.p. În baza art.86 al.1 din O.U.G. nr.195/2002 cu aplicarea art.3201 alin.7 C.p.p., condamnă pe inculpatul C******* F***** la pedeapsa 1 an închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul ori a unui tramvai de către o persoană care nu posedă permis de conducere. În baza art.71 C.p., interzice inculpatului drepturile de a fi ales în autorităţile publice sau în funcţii elective publice şi dreptul de a ocupa o funcţie implicând exerciţiul autorităţii de stat prevăzute de art.64 lit.a teza a II-a si art 64 lit b C.p. În baza art. 34 alin.1 lit. b rap. la art.33 alin.1 lit.a C.p. contopeşte pedeapsa închisorii de 6 luni închisoare aplicată inculpatului pentru săvârşirea infracţiunii de vătămare din culpă cu pedeapsa de 1 an închisoare aplicată inculpatului pentru săvârşirea infracţiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul ori a unui tramvai de către o persoană care nu posedă permis de conducere, şi aplică inculpatului pedeapsa cea mai grea de 1 an închisoare. În baza art 81 alin.1 şi 2 C.p. şi art.82 C.p., dispune suspendarea condiţionată a executării pedepsei pe durata unui termen de încercare de 3 ani. În baza art. 83 C.p., atrage atenţia inculpatului că săvârşirea unei noi infracţiuni în perioada termenului de încercare are ca urmare revocarea suspendării condiţionate a executării pedepsei. În baza art. 71 alin 5 C.p., dispune suspendarea executării pedepsei accesorii pe durata termenului de încercare. În baza art 3201 alin. 5 C.p.p. disjunge acţiunea civilă si fixeaza termen pentru solutionarea acesteia la data de 13.03.2012, ora 12,30, sala 1, pentru când se vor cita părţile. În baza art.193 alin.1 C.p.p., obligă pe inculpatul C******* F***** să plătească părţii vătămate suma de 1000 lei, reprezentand cheltuieli judiciare. În baza art. 191 alin 1 C.p.p. obligă pe inculpatul C******* F***** la plata sumei de 600 lei, reprezentand cheltuieli judiciare in favoarea statului.
În baza art.306 C.p.p., amână pronunţarea la data de 24.02.2012.
Amina cauza la data de 21.02.2012 având în vedere cererea de amânare .
Amina cauza la 07.02.2012 pentru lipsa de procedura cu F***** D* P******** A V********* S******
AMINA CAUZA LA DATA DE 24.01.2011 IN VEDEREA CITARII SOCIETATII DE ASIGURARE SI PĂRTILE CIVILE Spitalul clinic de Urgenta Craiova si Spitalul Judetean Olt.
AMINA CAUZA LA DATA DE 10.01.2011 IN VEDEREA CITARII SOCIETATII DE ASIGURARE SI PĂRTILE CIVILE sPITALUL clinic de Urgenta Craiova si Spitalul Judetean Olt.
Amina cauza la 06.12.2011 avind in vedere cererea de amânare formulata de p. vat.