I********* T***
ReclamantD********* P****
PârâtAdmite acţiunea. Omologhează raportul de expertiză întocmit de expert inginer Cotulbea Ilie-Alin. Constată intervenită vânzarea-cumpărarea suprafeţei de 2 ha, teren arabil extravilan, situat pe raza comunei Deveselu, sat Comanca, judeţul Olt, amplasat astfel: 1 ha în T3, P 2, cu vecini: R – De 54, A – De 47, Mzi - Richman Ion şi Mn – Vega Natalia şi 1 ha în T 35, P 1, cu vecini: N – D********* P**** ( rest proprietate ) pe o distanţă de 484, 53 m între punctele 3-36; E – De 295 pe o distanţă de 17, 89 m între punctele 36-35 şi pe o distanţă de 3, 31 m între punctele 35-34; S – Măcărescu Eustaţiu pe o distanţă de 490, 71 m între punctele 34-5 şi V – De 327 pe o distanţă de 3, 22 m între punctele 5-4 şi pe o distanţă de 17, 31 m între punctele 4-3, conform anexei 1 a raportului de expertiză, la data de 24.06.2011, cu preţul de 5.000 lei, între reclamant în calitate de cumpărător, şi pârâtă, în calitate de vânzătoare. Prezenta hotărâre va ţine loc de act autentic de vânzare-cumpărare. Prezenta hotărâre se va comunica administraţiei fiscale unde este situat imobilul şi Oficiului de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Olt. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică, azi 10.09.2012, la sediul Judecătoriei Caracal.
Acordă termen de judecată la data de 10.09.2012 pentru ca raportul de expertiză efectuat în cauză să fie avizat de către O.C.P.I. Olt.
amânat pentru lipsa raportului de expertiză; se va repeta adresa către expert
Amînat în vederea eferctării expertizei tehnice de specialitate dispusă în cauză.
Acordă termen la data de 15.05.2012, pentru ca reclamantul să achite în termen de 5 zile onorariu expert şi pentru a se emite adresă către expert după achitarea onorariului.
Acordă termen la data de 24.04.2012,pentru ca reclamantul să depună la dosar certificat de sarcini şi schiţa parcelară.
Acordă termen la data de 10.04.2012, pentru când pune în vedere martorului să se prezinte în vederea audierii având actul de identitate.
Acordă termen la data de 27.03.2012, pentru când se citează pârâta cu menţiunea de a se prezenta la interogatoriu şi martorul Marin Vasile.
Acordă termen la data de 13.03.2012, pentru când se va cita pârâta cu menţiunea de a se prezenta la interogatoriu.
Aminat fata de lipsade procedura cu pârâtul si pentru a se completa taxa judiciara de timbru.
Acordă termen de judecată la data de 14.02.2012, avand in vedere cererea de amanare a apărătorului reclamantului.
Amânat la cererea reclamantului pentru a face dovada achitării diferentei T.T. şi T.J, si sa depuna la dosar acte.
Amânat la cererea reclamantului pentru a face dovada achitării T.T. şi T.J.