R*** I*****
ReclamantR*** N*******
ReclamantU** P*****
PârâtAdmite cererea
Amânarea judecării cauzei la 19 ianuarie 2012, ora 8,00 pentru studierea expertizei construcţii . Prorogă discutarea eventualelor obiecţiuni la raportul de expertiză construcţii la termenul stabilit şi dispune comunicarea acestuia către pârâtă. Încuviinţează cererea de plată a suplimentului onorariu de 100 lei solicitat de expert construcţii Metelescu Maria şi va pune în vedere reclamanţilor să-l achite şi la termenul de judecată stabilit să facă această dovadă. Dispune plata de Biroul local de expertize tehnice judiciare şi contabile a onorariului către expert de specialitate construcţii Metelescu Maria în sumă de 500 lei plătită cu chitanţa nr. 4239373/1 din data de 15.11.2011 la CEC Bank S.A. Moineşti deponent fiind reclamantul R*** I*****. Se înştiinţează Tribunalul Bacău - Biroul local de expertize tehnice judiciare şi contabile despre depunerea lucrării de expertiză şi se comunică copia încheierii prin care s-a dispus plata onorariului către expert în vederea efectuării plăţii .
Amână judecarea cauzei la data de 15 decembrie 2011
Amână judecarea cauzei la data de 03 noiembrie 2011
Amână judecarea cauzei la data de 06 octombrie 2011
În baza art.242 alin 1 pct.2 Cod proc. civilă dispune suspendarea cauzei avînd ca obiect constatarea proprietăţii privind pe reclamanţii R*** I***** şi R*** N*******, domiciliaţi în com.Poduri, sat Bucşeşti ,jud. Bacău şi pe pîrîta U** P*****, pentru lipsa părţilor. Cu drept de recurs pe toată perioada suspendării. Pronunţată în şedinţa publică de la 19 Mai 2011.
Amână judecarea cauzei la data de 19 Mai 2011. Acordă termen pentru soluţionarea cererii de ajutor public judiciar la data de 18.05.2011