C******* D**** G******
Recurent ReclamantI********* P********** J******** B************** - S******** P***** C******** R**** P****** D* C******** Ş* Î************ A V**********
Intimat PârâtAdmite recursul declarat de reclamantul C.D.G. împotriva sentinţei civile nr. 257/CA din 18.03.2011 pronunţată în dosarul nr. 7678/112/2010 al Tribunalului Bistriţă-Năsăud pe care o modifică în sensul că admite în parte cererea formulată de reclamantul C.D.G. şi obligă pârâta Instituţia Prefectului judeţului Bistriţa-Năsăud – Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere şi Inmatriculare a Vehiculelor să procedeze la înmatricularea definitivă a autoturismului marca Rover LM, cu nr. de identificare SALLNABB8YA534666 fără plata taxei de poluare. Respinge restul pretenţiilor. Obligă pârâta să plătească reclamantului suma de 612,45 lei cheltuieli de judecată la fond şi recurs. Decizia este irevocabilă. Pronunţată în şedinţa publică din 9 septembrie 2011.
Admite cererea formulată de recurentul CDG şi, în consecinţă: Preschimbă termenul de judecată stabilit iniţial pentru soluţionarea recursului declarat de CDG, la data de 09 septembrie 2011. Se vor cita părţile. Pronunţată în şedinţa publică de la 1 septembrie 2011.